Swoszowice, Golkowice

- Linie, trasy, rozkłady
Kitek
Pomiarowiec
Posty: 1278
Rejestracja: 17 lut 2020, 18:26

Re: Swoszowice, Golkowice

Post autor: Kitek » 13 paź 2021, 12:06

Kaszmir pisze: 12 paź 2021, 11:47 Acz z badań potoków wyszło, że większość swoszowickich pasażerów wysiada na Kurdwanowie. Może się zatem okazać, że o ile dla Kurdwanowa taka linia przez Turowicza miałaby sens, to Swoszowice są lepsze z dowozówką. Zwłaszcza, że trasy autobusów na pewno się zmienią po oddaniu TŁ.
Niestety często się zdarza, że "165" odjeżdża z Ronda Matecznego puste lub zbiera przypadkowych pasażerów (w kierunku Swoszowic już wygląda to nieco lepiej, jednak nie wiemy dokąd jadą Ci pasażerowie + brak przystanku na Rondzie Grunwaldzkim w stronę Swoszowic również powoduje niedogodności dla potencjalnych pasażerów).
Linia "52" co 5 minut w szczycie to komunikacyjna racja stanu!

Vanilos
Specjalista
Posty: 242
Rejestracja: 27 sie 2020, 18:24

Re: Swoszowice, Golkowice

Post autor: Vanilos » 13 paź 2021, 12:11

165 ma największe wzięcie od Ronda Matecznego do Myślenickiej/Kurdwanowa, później jadą 3/4 osoby do Borku/Swoszowic a w weekend to w sumie Swoszowice - Kurdwanów i Mateczny - Podwawelskie zazwyczaj jeździ pusta 😏
Przynajmniej ja tak zauważyłem jak nią w tygodniu jeżdżę.

Tramwajolog14
Ekspert
Posty: 575
Rejestracja: 22 lis 2020, 23:01
Lokalizacja: Kraków, Grzegórzki

Re: Swoszowice, Golkowice

Post autor: Tramwajolog14 » 13 paź 2021, 20:26

Vanilos pisze: 13 paź 2021, 12:11 165 ma największe wzięcie od Ronda Matecznego do Myślenickiej/Kurdwanowa, później jadą 3/4 osoby do Borku/Swoszowic a w weekend to w sumie Swoszowice - Kurdwanów i Mateczny - Podwawelskie zazwyczaj jeździ pusta 😏
Przynajmniej ja tak zauważyłem jak nią w tygodniu jeżdżę.
Ja chyba jeszcze nigdy nie widziałem w niej więcej niż 10 osób. To jest po prostu pustak...
A to największe wzięcie, o którym piszesz to ile osób mniej więcej? Więcej niż kilka(naście)?

Vanilos
Specjalista
Posty: 242
Rejestracja: 27 sie 2020, 18:24

Re: Swoszowice, Golkowice

Post autor: Vanilos » 14 paź 2021, 11:02

Tramwajolog14 pisze: 13 paź 2021, 20:26
Vanilos pisze: 13 paź 2021, 12:11 165 ma największe wzięcie od Ronda Matecznego do Myślenickiej/Kurdwanowa, później jadą 3/4 osoby do Borku/Swoszowic a w weekend to w sumie Swoszowice - Kurdwanów i Mateczny - Podwawelskie zazwyczaj jeździ pusta 😏
Przynajmniej ja tak zauważyłem jak nią w tygodniu jeżdżę.
Ja chyba jeszcze nigdy nie widziałem w niej więcej niż 10 osób. To jest po prostu pustak...
A to największe wzięcie, o którym piszesz to ile osób mniej więcej? Więcej niż kilka(naście)?
W godzinach 14-17 jeździ nią 15-20 osób głównie dzieciaki, a poza tymi godzinami to jeździ jak mówisz pusta lub jeździ nią kilka osób, oczywiście nie jeżdżę nią codziennie tylko średnio co drugi dzień w tych godzinach ^^

Awatar użytkownika
yosujiro
Ekspert
Posty: 1015
Rejestracja: 19 lut 2020, 18:54

Re: Swoszowice, Golkowice

Post autor: yosujiro » 03 lis 2021, 15:20

7.11 uruchomiony zostanie przebudowany przystanek Kolejowy Kraków Swoszowice, prawdopodobnie z nowym układem drogowym i P+R. Jak myślicie, z pętli autobusowej która tam powstała będą jeździć tylko te autobusy co są już na Kąpielowej, czy skierują tam 155, które obecnie ma "pętlę uliczną"? Czy raczej miasto będzie udawać, że nic się tam nie otworzyło i w tym roku zignorują to miejsce, bo się budżet na KM nie spina?

Vanilos
Specjalista
Posty: 242
Rejestracja: 27 sie 2020, 18:24

Re: Swoszowice, Golkowice

Post autor: Vanilos » 03 lis 2021, 15:41

yosujiro pisze: 03 lis 2021, 15:20 7.11 uruchomiony zostanie przebudowany przystanek Kolejowy Kraków Swoszowice, prawdopodobnie z nowym układem drogowym i P+R. Jak myślicie, z pętli autobusowej która tam powstała będą jeździć tylko te autobusy co są już na Kąpielowej, czy skierują tam 155, które obecnie ma "pętlę uliczną"? Czy raczej miasto będzie udawać, że nic się tam nie otworzyło i w tym roku zignorują to miejsce, bo się budżet na KM nie spina? Obrazek
155 jest mocnym kandydatem żeby tam kończyć plus 165 w weekend :) i słyszałem że wszystkie aglo jeżdżące przez Kąpielowa mają mieć tam wjazd kieszeniowy (info od pewnego kierowcy oraz radnego Swoszowic)

Awatar użytkownika
mkm3
Ekspert
Posty: 995
Rejestracja: 02 mar 2020, 9:47

Re: Swoszowice, Golkowice

Post autor: mkm3 » 08 lis 2021, 22:24

Skoro pociągi zatrzymują się w Swoszowicach to dlaczego ZTP nie wykorzystuje ładnej pętli obok tego obiektu. Szkoda, że miasto podobnej infrastruktury nie zbudowało przy Złocieniu.

Vanilos
Specjalista
Posty: 242
Rejestracja: 27 sie 2020, 18:24

Re: Swoszowice, Golkowice

Post autor: Vanilos » 09 lis 2021, 15:17

mkm3 pisze: 08 lis 2021, 22:24 Skoro pociągi zatrzymują się w Swoszowicach to dlaczego ZTP nie wykorzystuje ładnej pętli obok tego obiektu. Szkoda, że miasto podobnej infrastruktury nie zbudowało przy Złocieniu.
Bo jeszcze pętla nie jest gotowa dlatego tak nic nie jeździ jeszcze 😏 uwielbiam takich ludzi jak ty nie wiedzą a się wypowiadają

Kitek
Pomiarowiec
Posty: 1278
Rejestracja: 17 lut 2020, 18:26

Re: Swoszowice, Golkowice

Post autor: Kitek » 11 lis 2021, 11:20

Fanpage "Sprzeciw wobec niszczenia linii 184" opublikował niedawno obszerny list:
https://www.facebook.com/linia184/photo ... 0488790194
Linia "52" co 5 minut w szczycie to komunikacyjna racja stanu!

Awatar użytkownika
Kaszmir
Administrator
Posty: 5736
Rejestracja: 30 sty 2020, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Swoszowice, Golkowice

Post autor: Kaszmir » 03 lut 2022, 10:50

"Swoszowice P&R" - taką nazwę wg mapki krakowskiej km dostanie nowy przystanek przy dworcu kolejowym w Swoszowicach. Powołując się na poniższy artykuł, jest szansa że autobusy zostaną tam skierowane w marcu.

Swoszowice wciąż bez parkingu P&R. Dom kultury coraz bliżej
https://lovekrakow.pl/aktualnosci/swosz ... 44620.html
Choć budowa już się zakończyła, o czym pisaliśmy jeszcze na początku grudnia, wciąż nie zakończyły się odbiory, które pozwoliłyby na korzystanie z nowego parkingu. Nie można tam również skierować linii autobusowych i ułatwić pasażerom komunikacji miejskiej przesiadki na pociąg.
Radny dzielnicy Swoszowice Dominik Galas ocenia, że odbiory mogą się zakończyć w marcu.

PiotrDeda
Pomiarowiec
Posty: 106
Rejestracja: 31 mar 2020, 21:20

Re: Swoszowice, Golkowice

Post autor: PiotrDeda » 03 lut 2022, 13:36

Szkoda że nie skorzystali z okazji i nie zmienili na "Kraków Jugowice", co byłoby bardziej adekwatne do lokalizacji przystanku kolejowego.

Zieleńczanin
Ekspert
Posty: 781
Rejestracja: 17 lut 2020, 18:39
Lokalizacja: Zielonki

Re: Swoszowice, Golkowice

Post autor: Zieleńczanin » 03 lut 2022, 15:47

Ja bym się mapką nie sugerował, bo te nazwy to z reguły inwencja autora mapy (patrz: Mydlniki P+R, a nie Mydlniki Wapiennik P+R, Pękowice Pętla, a nie Pękowice Ojcowska) ;)

lukaszpdg
Pomiarowiec
Posty: 680
Rejestracja: 18 lut 2020, 0:07
Lokalizacja: Kraków

Re: Swoszowice, Golkowice

Post autor: lukaszpdg » 21 mar 2022, 18:05

ZTP planuje zmiany z powodu otwarcia dworca w Swoszowicach:
https://lovekrakow.pl/aktualnosci/dworz ... 45307.html
nr 135 – będzie kursować po obecnej trasie czasowo zmienionej co 30 minut w dni powszednie i co 40 minut w godzinach wieczornych oraz w dni wolne
nr 155 – będzie kursować po nowej stałej trasie: „Zajezdnia Wola Duchacka” – ... – ul. Myślenicka, ul. Merkuriusza Polskiego (powrót: ul. Chałubińskiego, ul. Szybisko), ul. Kąpielowa, droga do stacji kolejowej „Kraków Swoszowice” – „Swoszowice SKA”
Linia będzie kursować co 30 minut w dni powszednie i co 40 minut w godzinach wieczornych oraz w dni wolne
nr 165 – zostanie zlikwidowana
nr 214 – będzie kursować co 30 minut w dni powszednie, co 40 minut w godzinach wieczornych i co 80 minut w dni wolne
Wybrane kursy będą realizowane po trasie skróconej: „Borek Fałęcki” – „Grabówki Pętla”
nr 254 – będzie kursować po nowej stałej trasie: „Borek Fałęcki” – ... – ul. Kąpielowa, przystanek „Swoszowice SKA”, ul. Kąpielowa – ... – „Golkowice Pętla” / „Grabówki Pętla”
Linia będzie kursować co 30 minut w godzinach szczytu, co 60 minut w okresie międzyszczytowym i co 80 minut w godzinach wieczornych oraz w dni wolne
Wybrane kursy w dni powszednie i dni świąteczne będą realizowane na trasie „Borek Fałęcki” – „Grabówki Pętla”
nr 433 – będzie kursować po nowej stałej trasie: „Łagiewniki” – ... – ul. Bojki, ul. Cechowa – „Piaski Wielkie”
Częstotliwość i godziny kursowania pozostaną bez zmian.

Awatar użytkownika
Kaszmir
Administrator
Posty: 5736
Rejestracja: 30 sty 2020, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Swoszowice, Golkowice

Post autor: Kaszmir » 21 mar 2022, 18:27

Heh, a właśnie pisałem artykuł na kraboka, miał Was zaskoczyć ;)

Natomiast jako ciekawostkę podam jedno info, którego nie ma powyżej: docelowo "155" ma być wydłużone od Zajezdni stronę Bonarki.

Mr. Passenger
Znawca
Posty: 184
Rejestracja: 22 sie 2020, 13:05
Lokalizacja: Ruczaj

Re: Swoszowice, Golkowice

Post autor: Mr. Passenger » 21 mar 2022, 20:35

Czyli najpierw pocięto "184" pod pretekstem remontu na Dietla i zostawiono ochłap w postaci "484", potem zmieniono go w jeszcze żałośniejsze "165", a teraz "165" pójdzie do piachu, a Kurdwanów i Wola zostaną bez niczego w zamian. A jedyne na co prawdopodobnie można będzie liczyć to szczytowe wzmocnienie "179", które i tak obsługuje tylko część tych osiedli. Przykre trochę

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 14 gości