Bilety, kontrole, integracja taryfowa

- Bilety, działalność Miejskich Jednostek, pozostałe tematy związane z krakowską komunikacją miejską
edek3253
Specjalista
Posty: 238
Rejestracja: 06 kwie 2021, 14:03

Re: Bilety, kontrole, integracja taryfowa

Post autor: edek3253 » 18 wrz 2023, 14:19

Kolejny schemat bez żadnego elementu krakowskiego. Dawniej to były wieże Wawelu w tle lub barbakan, nie wspominając o herbie Krakowa, o którego też bywały jatki swego czasu.

Awatar użytkownika
pasazer_mobilisu
Ekspert
Posty: 1405
Rejestracja: 18 lut 2020, 6:01

Re: Bilety, kontrole, integracja taryfowa

Post autor: pasazer_mobilisu » 18 wrz 2023, 15:50

MKA wprowadziła AppClip, a ZTP wprowadził nowe kolory na papierkach :lol:

Lepiej by się wypowiedzieli w temacie dawno zapowiedzianej taryfy przystankowej czy tam odległościowej.

kucyk
Ekspert
Posty: 1859
Rejestracja: 26 sie 2020, 14:39

Re: Bilety, kontrole, integracja taryfowa

Post autor: kucyk » 18 wrz 2023, 16:12

Wow

Czas ruszyć z kopiarką. Będzie dużo drukowania. :lol:

pjetrek
Ekspert
Posty: 630
Rejestracja: 22 gru 2020, 17:31

Re: Bilety, kontrole, integracja taryfowa

Post autor: pjetrek » 18 wrz 2023, 17:11

Tylko co z tego, jak teraz miejsc gdzie można kupić takie bilety to jest tyle co kot napłakał... właściwie poza punktami obsługi pasażerów to mało gdzie.

Awatar użytkownika
Paulow
Pasażer
Posty: 35
Rejestracja: 13 lip 2022, 15:45

Re: Bilety, kontrole, integracja taryfowa

Post autor: Paulow » 18 wrz 2023, 18:34

Czyżbyśmy poznali powód niedoborów biletów do kasowania w kioskach? Sądziłem, że chodzi o przejście obowiązku z MPK do ZTP, a teraz chyba chodziło o wdrożenie nowych kolorków...

WIK
Znawca
Posty: 147
Rejestracja: 19 paź 2020, 16:06
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Re: Bilety, kontrole, integracja taryfowa

Post autor: WIK » 19 wrz 2023, 9:35

Obietnice wyborcze likwidacja stref biletowych: https://www.facebook.com/BurmistrzWieli ... qHU6m8v2Ul

ant_sm
Specjalista
Posty: 379
Rejestracja: 20 lut 2020, 19:45

Re: Bilety, kontrole, integracja taryfowa

Post autor: ant_sm » 19 wrz 2023, 18:48

Paulow pisze: 18 wrz 2023, 18:34 Czyżbyśmy poznali powód niedoborów biletów do kasowania w kioskach? Sądziłem, że chodzi o przejście obowiązku z MPK do ZTP, a teraz chyba chodziło o wdrożenie nowych kolorków...
Powodem są niskie marże dla kioskarzy, dlatego wielu z nich nie chce sprzedawać biletów bo się to nie opłaca zupełnie.
WIK pisze: 19 wrz 2023, 9:35 Obietnice wyborcze likwidacja stref biletowych: https://www.facebook.com/BurmistrzWieli ... qHU6m8v2Ul
Przecież każda gmina może dołączyć do pierwszej strefy, baaa nawet stworzyć własne programy tańszych biletów dla mieszkańców swoich gmin. Warunek jest jeden - musi za to dopłacić. Więc poza populizmem pomysł burmistrza nie wnosi niestety nic.

divadsn
Pasażer
Posty: 20
Rejestracja: 18 lut 2020, 23:30

Re: Bilety, kontrole, integracja taryfowa

Post autor: divadsn » 21 wrz 2023, 10:57

ant_sm pisze: 12 wrz 2023, 15:01 Serio nikt tej uchwały nie przeczytał ze zrozumieniem?

Ceny biletów od 1 sierpnia 2024 r.

Bilety mieszkańca:
1 linia 54zł > 64zł
sieciowy 80zł > 90zł
półroczny 420zł > 470zł
półroczny 5+1 420zł > 470zł

Bilety metropolitarne:
Strefa 1 159zł > 175zł
Strefa 2 109zł > 120zł
Strefa 3 109zł > 120zł
Strefa 1+2 169zł > 186zł
Strefa 2+3 169zł > 186zł
Strefa 1+2+3 199zł > 219zł
Pytanie za każdym razem mi się nasuwa na język: jakim cudem radni myślą, że Kraków ma lepszą komunikację miejską od Warszawy :mrgreen:

Przecież te ceny są absurdem przy tej "jakości" w Krakowie. Jeszcze bym zrozumiał gdybyśmy mieli 3 linie metra.

pablo
Specjalista
Posty: 420
Rejestracja: 17 paź 2022, 12:11

Re: Bilety, kontrole, integracja taryfowa

Post autor: pablo » 21 wrz 2023, 11:39

O, widzę, że angielski w Krakowie drugim językiem urzędowym. :evil:

Ydhflx
Specjalista
Posty: 307
Rejestracja: 14 gru 2022, 22:17

Re: Bilety, kontrole, integracja taryfowa

Post autor: Ydhflx » 29 wrz 2023, 17:28

Słyszeliśmy o problemach z odczytywaniem biletu metropolitalnego, ja właśnie miałem problem z jego... zapisaniem na karcie (MKA), wyskakuje błąd odczytu karty :lol:

Będę musiał jeździć na potwierdzenie zakupu, zobaczymy czy będą problemy

kot_feliks
Ekspert
Posty: 973
Rejestracja: 18 lut 2020, 13:57

Re: Bilety, kontrole, integracja taryfowa

Post autor: kot_feliks » 01 paź 2023, 23:38

divadsn pisze: 21 wrz 2023, 10:57 Pytanie za każdym razem mi się nasuwa na język: jakim cudem radni myślą, że Kraków ma lepszą komunikację miejską od Warszawy :mrgreen:

Przecież te ceny są absurdem przy tej "jakości" w Krakowie. Jeszcze bym zrozumiał gdybyśmy mieli 3 linie metra.
Są absurdalne bo...? Tzn. jakie byłyby "nieabsurdalne"? Miesięczny za 30 pln, za 0 pln, a może miasto powinno dopłacać? 80 pln za sieciówkę w milionowym mieście to absurdalna cena?

Swoją drogą jak niby wygląda ta "jakość" KMK w Krakowie? Bo przykładowo jak dla mnie:
- jeśli jadę z punktu, gdzie jest tramwaj, w miejsce gdzie jest tramwaj, to jest lepiej, niż również w Waw;
- jeśli jadę z punktu, gdzie nie ma tramwajów, szczególnie dalej od centrum, to w Krk jest tragedia;

kucyk
Ekspert
Posty: 1859
Rejestracja: 26 sie 2020, 14:39

Re: Bilety, kontrole, integracja taryfowa

Post autor: kucyk » 10 lis 2023, 19:36

W sytuacjach awaryjnych będzie można na bilecie kolejowym kontynuować podróż komunikacją miejską:

https://lovekrakow.pl/aktualnosci/pocia ... 53763.html

divadsn
Pasażer
Posty: 20
Rejestracja: 18 lut 2020, 23:30

Re: Bilety, kontrole, integracja taryfowa

Post autor: divadsn » 13 lis 2023, 3:40

kot_feliks pisze: 01 paź 2023, 23:38 Są absurdalne bo...? Tzn. jakie byłyby "nieabsurdalne"? Miesięczny za 30 pln, za 0 pln, a może miasto powinno dopłacać? 80 pln za sieciówkę w milionowym mieście to absurdalna cena?

Swoją drogą jak niby wygląda ta "jakość" KMK w Krakowie? Bo przykładowo jak dla mnie:
- jeśli jadę z punktu, gdzie jest tramwaj, w miejsce gdzie jest tramwaj, to jest lepiej, niż również w Waw;
- jeśli jadę z punktu, gdzie nie ma tramwajów, szczególnie dalej od centrum, to w Krk jest tragedia;
Absurdalna jest cena metropolitarnego biletu. W Warszawie jest bilet miesięczny "warszawiaka" (coś na rodzaju Karty Krakowskiej) na strefy 1+2 za 98 zł, w ramach którego można korzystać z Kolei Mazowieckich i Warszawskiej Kolei Dojazdowej. W Krakowie za taki bilet zapłacimy prawie dwa razy tyle. Cena 80 zł za sieciówkę na samo MPK to dla wielu jest za drogo przy tej jakości, już nie wspominając o zlikwidowanych biletach sieciowych z zniżką Karty Krakowskiej na strefy I+II i I+II+III, to po co ludzie z gmin przyściennych w takim razie płacili podatek w Krakowie?

Wracając do tematu jakości: Tak jak wspomniałeś, tramwaje jeszcze jako tako są na poziomie, reszta natomiast to jest tragedia. Niestety władze miasta latami ignorowali temat rozbudowy infrastruktury tramwajowej. A do metra to obrali wariant trasy między dwoma już wystarczająco dobrze skomunikowanymi obszarami miasta (Bronowice - Nowa Huta) zamiast przyłączyć odległe dzielnice z centrum miasta.

Dla mnie na północy miasta korzystanie z autobusów to ciągłe stanie w korkach, opóźnione autobusy i wieczny stres czy dojadę na czas. Wcześniej mieszkałem na Woli Justowskiej, tam z kolei ZTP z roku na rok zabierało linie autobusowe (292, a potem 252) lub usuwało kursy.

Szkoda moich nerwów już, wolę już te 80 zł przeznaczyć na przejazdy Traficarem lub rowerem.

Scania_9640
Ekspert
Posty: 1817
Rejestracja: 07 wrz 2020, 13:39
Lokalizacja: Balice

Re: Bilety, kontrole, integracja taryfowa

Post autor: Scania_9640 » 13 lis 2023, 6:24

divadsn pisze: 13 lis 2023, 3:40 Absurdalna jest cena metropolitarnego biletu. W Warszawie jest bilet miesięczny "warszawiaka" (coś na rodzaju Karty Krakowskiej) na strefy 1+2 za 98 zł, w ramach którego można korzystać z Kolei Mazowieckich i Warszawskiej Kolei Dojazdowej. W Krakowie za taki bilet zapłacimy prawie dwa razy tyle. Cena 80 zł za sieciówkę na samo MPK to dla wielu jest za drogo przy tej jakości, już nie wspominając o zlikwidowanych biletach sieciowych z zniżką Karty Krakowskiej na strefy I+II i I+II+III, to po co ludzie z gmin przyściennych w takim razie płacili podatek w Krakowie?

Wracając do tematu jakości: Tak jak wspomniałeś, tramwaje jeszcze jako tako są na poziomie, reszta natomiast to jest tragedia. Niestety władze miasta latami ignorowali temat rozbudowy infrastruktury tramwajowej. A do metra to obrali wariant trasy między dwoma już wystarczająco dobrze skomunikowanymi obszarami miasta (Bronowice - Nowa Huta) zamiast przyłączyć odległe dzielnice z centrum miasta.

Dla mnie na północy miasta korzystanie z autobusów to ciągłe stanie w korkach, opóźnione autobusy i wieczny stres czy dojadę na czas. Wcześniej mieszkałem na Woli Justowskiej, tam z kolei ZTP z roku na rok zabierało linie autobusowe (292, a potem 252) lub usuwało kursy.

Szkoda moich nerwów już, wolę już te 80 zł przeznaczyć na przejazdy Traficarem lub rowerem.
Bez przesady że 80zl za sieciówkę na wszystkie linie to drogo. Patrząc po ile jest paliwo to wcale to nie jest dużo. Najlepiej żeby ludzie mieli wszystko za darmo.

Tramwajolog14
Ekspert
Posty: 575
Rejestracja: 22 lis 2020, 23:01
Lokalizacja: Kraków, Grzegórzki

Re: Bilety, kontrole, integracja taryfowa

Post autor: Tramwajolog14 » 13 lis 2023, 8:38

80 zł miesięcznie za KMK to jest taniej niż w 2005 roku...

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości