Płaszów, Rybitwy oraz Tele-Bus

- Linie, trasy, rozkłady
Awatar użytkownika
Kaszmir
Administrator
Posty: 5815
Rejestracja: 30 sty 2020, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Płaszów, Rybitwy oraz Tele-Bus

Post autor: Kaszmir » 02 paź 2023, 10:33

ZTP niestety próbuje to ugrać tak, jakby chodziło głównie o Złocień. Złocień to osobna decyzja - wg mnie trzeba by tu zapytać mieszkańców osiedla, czy jednak wolą linię dalekobieżaną, czy dowozówkę.

Natomiast niezależnie od Złocienia, potrzeba przywrócić linię między Płaszowem, może nawet Rybitwami, a Bieńczycami. Pasażerom zabrano z dnia na dzień autobus, nie dając właściwie nic w zamian - skromne wzmocnienie "128" (tylko w dni powszednie, 1 kurs/h, nie dojeżdża do Bieńczyc) to żadne zadośćuczynienie. Przypomnę, że na huckim "125" były przegubowce więc sami urzędnicy przyznawali, że linia jest bardzo popularna.

Czyli: przywrócić połączenie między Bieńczycami a Płaszowem/Rybitwami i opcjonalnie połączyć je z linią do Złocienia.
Wojciech pisze: 30 wrz 2023, 20:33Złocień idealnie się nadaje na linię przyśpieszoną. Wg mnie taka linia mogłaby jeździć po trasie: Złocień - po trasie "125" - Lipska, Saska, Stoczniowców, al. Pokoju, Powstania Warszawskiego, Rondo Mogilskie - po trasie "501" - Rondo Hipokratesa - Szpital Rydygiera. Czyli bardzo podobna do dawnej trasy "125", z zamianą Dobrego Pasterza na Bora-Komorowskiego oraz Przewozu na Lipską i Saską, by umożliwić przesiadki na linie z estakady.
Linie przyspieszone zawsze na plus :) Tu trochę nie jestem jednak pewny, czy między Złocieniem a centrum byłyby jakieś przystanki do ominięcia. Większość to albo przystanki przy rejonach mocno zabudowanych, albo takie gdzie jest bardzo mało kursów i każdy jest na wagę złota.

judash
Ekspert
Posty: 612
Rejestracja: 23 cze 2020, 9:34

Re: Płaszów, Rybitwy oraz Tele-Bus

Post autor: judash » 01 lis 2023, 21:45

W budowie jest nowa ulica, która rozpoczyna się przy Myśliwskiej (niemal naprzeciwko Lasówki) i będzie zapewne łączyć się z nowym rondem przy ul. Przewóz. Nie wiem jaki będzie jej status, niemniej jednak zastanawia mnie czy nie jest planowane tam skierowanie jakiejś linii np. "127"?

Awatar użytkownika
Kaszmir
Administrator
Posty: 5815
Rejestracja: 30 sty 2020, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Płaszów, Rybitwy oraz Tele-Bus

Post autor: Kaszmir » 04 lis 2023, 9:40

judash pisze: 01 lis 2023, 21:45W budowie jest nowa ulica, która rozpoczyna się przy Myśliwskiej (niemal naprzeciwko Lasówki) i będzie zapewne łączyć się z nowym rondem przy ul. Przewóz. Nie wiem jaki będzie jej status, niemniej jednak zastanawia mnie czy nie jest planowane tam skierowanie jakiejś linii np. "127"?
Dobry pomysł. "127" na początek, a docelowo może nawet coś więcej bo przy Myśliwskiej doszło trochę mieszkańców.

Castrosua
Miłośnik
Posty: 61
Rejestracja: 08 lut 2024, 20:17

Re: Płaszów, Rybitwy oraz Tele-Bus

Post autor: Castrosua » 08 lut 2024, 23:36

Czy nowa droga pomiędzy Koszykarską i Myśliwską będzie dostosowana do ruchu autobusów i czy są jakieś plany/propozycje co mogłoby tam pojechać?

Arni
Pasażer
Posty: 12
Rejestracja: 01 lut 2023, 11:19

Re: Płaszów, Rybitwy oraz Tele-Bus

Post autor: Arni » 09 lut 2024, 1:12

Castrosua pisze: 08 lut 2024, 23:36 Czy nowa droga pomiędzy Koszykarską i Myśliwską będzie dostosowana do ruchu autobusów i czy są jakieś plany/propozycje co mogłoby tam pojechać?
Chyba chodzi Ci o łącznik między ul. Przewóz a Myśliwską. Ta droga na pewno będzie dostosowana bo w stronę Myśliwskiej jest przystanek a w stronę przewozu jest namalowany tzw. wąż na asfalcie mówiący o obecności przystanku na jezdni. Prognozowane jest nowe 125.

Castrosua
Miłośnik
Posty: 61
Rejestracja: 08 lut 2024, 20:17

Re: Płaszów, Rybitwy oraz Tele-Bus

Post autor: Castrosua » 09 lut 2024, 1:36

Nie, nowa obok MORD i za osiedlem Lasówka.

Parówczak
Specjalista
Posty: 226
Rejestracja: 20 sie 2022, 22:52

Re: Płaszów, Rybitwy oraz Tele-Bus

Post autor: Parówczak » 10 lut 2024, 11:37

Tam powinna powstać nowa relacja. Linia autobusowa na trasie. Lipska rondo pod estakadą, Saska, Myśliwska, łącznik do Koszykarskiej, most Nowohucki, centrum handlowe przy Galicyjskiej, EXPO, Centralna, Na Załęczu, Lesisko, Spalarnia, Pleszów.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości