Pleszów

- Linie, trasy, rozkłady
Michajlo
Specjalista
Posty: 396
Rejestracja: 05 lip 2021, 10:34

Re: Pleszów

Post autor: Michajlo » 11 cze 2023, 17:22

Carol75 pisze: Po pierwsze, tunel w Ruszczy został ucywilizowany, wyremontowano i położono nową nawierzchnię, przedtem była kostka i dosłowne "kocie łby" z koleinami i uszkodzeniami, niejeden autobus i większe wozy pozostawiały na suficie tunelu pamiątkowe rysy. Zamontowano sygnalizację świetlną, przedtem jej nie było i była "wolna amerykanka", dochodziło do niebezpiecznych sytuacji w środku tunelu, albo był zablokowany, bo dwóch idiotów kłóciło się kto miał pierwszeństwo, choć znaki były. Ponadto naprawiono i poprawiono oświetlenie wewnątrz tuneli, dawniej było zupełnie ciemno, albo świeciło się "światełko w tunelu" w postaci 5 lamp w 215 metrowym tunelu.
Po drugie, wjazd do tunelu w Ruszczy zabroniony jest dla pojazdów o wysokości większej niż 2,6 m. Znaki z takim ograniczeniem były i są. Z danych jakie udało mi się znaleźć w Internecie autobus z załączonego zdjęcia posiada wysokość 3,28 m. Zatem kierowca wykazał się brakiem znajomości przepisów lub po prostu bezmyślnością. Ktoś ten znak tam postawił, ktoś go zatwierdził i kierowcy maja go egzekwować. Jeśli jest nieadekwatny i wyższe pojazdy mogą jednak pokonywać tunel to znak należy zmienić i dostosować do faktycznego ograniczenia, ale zanim to nie nastąpi nie uprawnia to kierowców do łamania przepisów. Nie ma tu również miejsca na tłumaczenia typ "dali autobus, kazali jechać, to pojechał", bo nie zmienia to faktu, że kierowca ma oczy, zna przepisy i powinien się do nich stosować. Nie wyobrażam sobie sytuacji, że np. kierowca ciężarówki dostaje ładunek 20 ton i ślepo jedzie po moście z ograniczeniem tonażu do 5 ton, bo szef kazał. Nie ma tu znaczenia czy chodzi o masę czy wysokość, szerokość pojazdu, znak zakazu jest znakiem zakazu i nie ma tłumaczenia. Jak widać kierowcy wolą łamać przepisy i wjeżdżać, ale wszystko jest do czasu jak się coś stanie i wtedy Policja czy nawet prokurator zaczynają szukać "haka" na kierowcę i wtedy sprawdzają wszystko.
Także wymówki ówczesnego ZIKIT po części były słuszne, a chwalenie się przejazdem na linii "160" autobusem, który nie powinien był wjechać do tunelu jest ściąganiem na tego biednego kierowcę kłopotów, bo znajdzie się ktoś, kto zainteresuje sprawą np. ITD albo Policję i po co to.
Z tego co mi Panie wiadomo kierowca owego wozu nie jest byle jakimkolwiek kierowcą tylko ma mózg i umysł na swoim miejscu. Jeżeli byłoby miejsce w które nie można wjechać bo się nie da lub są ograniczenia to by:
1) Nie puścili takiego autobusu. (Przykład wiaduktu na Prądnickiej i MANów na 337)
2) Kierowca by to zgłosił na dyspozytornię i na szybko znaleźliby odpowiedni objazd.


Także na przyszłość nie pisz bzdur jak nie wiesz jak jest.

Wysłane z mojego SM-A336B przy użyciu Tapatalka

Adrian14
Ekspert
Posty: 813
Rejestracja: 11 wrz 2020, 11:24

Re: Pleszów

Post autor: Adrian14 » 11 cze 2023, 17:31

To w takim razie skoro znak mówi 2,6m to nie można tam wjechać żadnym autobusem. Każdy standardowy ma ok 3m wysokości.

lukaszpdg
Pomiarowiec
Posty: 683
Rejestracja: 18 lut 2020, 0:07
Lokalizacja: Kraków

Re: Pleszów

Post autor: lukaszpdg » 11 cze 2023, 17:44

https://www.google.com/maps/@50.0881666 ... ?entry=ttu

Co prawda to jest z 2021 r., ale wtedy już śmigały 12m.

Tantus
Pasażer
Posty: 3
Rejestracja: 11 cze 2023, 17:40

Re: Pleszów

Post autor: Tantus » 11 cze 2023, 18:21

Solaris z klimą 3200
Mercedes 3129
Volvo 3280

Od jutra powinny być zawieszone linie 130, 140, 144, 154, 160, 164, 194, 337... I pewnie kilka innych. MPK zawsze wjeżdżała w miejsca które dla innych są zabronione.

Co do samego tunelu autobus przechodzi na spokojnie, do tego przy tunelu wisi belka - ogranicznik wysokości do której autobus nie dostaje.

Carol75
Pasażer
Posty: 30
Rejestracja: 13 lip 2022, 15:25

Re: Pleszów

Post autor: Carol75 » 11 cze 2023, 18:34

Michajlo pisze: 11 cze 2023, 17:22 Z tego co mi Panie wiadomo kierowca owego wozu nie jest byle jakimkolwiek kierowcą tylko ma mózg i umysł na swoim miejscu. Jeżeli byłoby miejsce w które nie można wjechać bo się nie da lub są ograniczenia to by:
1) Nie puścili takiego autobusu. (Przykład wiaduktu na Prądnickiej i MANów na 337)
2) Kierowca by to zgłosił na dyspozytornię i na szybko znaleźliby odpowiedni objazd.


Także na przyszłość nie pisz bzdur jak nie wiesz jak jest.

Wysłane z mojego SM-A336B przy użyciu Tapatalka
Znak zakazu wjazdu pojazdów o wysokości większej niż 2,6 m stał i stoi tam do dnia dzisiejszego. Jak widać kierowca mimo mózgu i umysłu przejechał mimo zakazu, nie zgłosił tego, bo MPK zapewne sprawę by wyjaśniło z zarządcą drogi czy znak jest z prawidłową wartością czy jest z nieprawidłową.
Ponadto skoro MPK wie o wszystkich ograniczeniach i wysyła autobus o większej wysokości, a kierowca widząc znak mimo wszystko wjeżdża do tunelu i nie informuje nikogo (tak można przypuszczać) to coś jest nie tak. Poza tym na przyszłość, przejeżdżam tym tunelem niejednokrotnie i z cztery razy dziennie, widzę znaki ograniczenia i Twoje "nie pisz bzdur jak nie wiesz jak jest" ma się nijak do tego co napisałem. Znak jest znakiem i koniec. Czy jest prawidłowy czy też nie, nie ma w tym przypadku znaczenia. Kierowca świadomie popełnia wykroczenie drogowe. Jak widać nikt tego nie zgłasza, bo jeśli faktycznie znak jest ze zbyt małą wartością, to powinien być zmieniony przez zarządcę drogi i tyle. Jeszcze raz napiszę, żadne tłumaczenia i pisanie czy wiem jak jest czy nie wiem jak jest z wiedzą w MPK, nie zmieni faktu łamania przepisów drogowych. Znak tak jak napisałem, dziś stał jak stoi, z obu stron wlotów do tuneli.
Adrian14 pisze: 11 cze 2023, 17:31 To w takim razie skoro znak mówi 2,6m to nie można tam wjechać żadnym autobusem. Każdy standardowy ma ok 3m wysokości.
No i to potwierdza moje przypuszczenia, każdy kierowca przejeżdża i nie zgłasza faktu, że tam jest taki znak. Może jakby MPK miało kilka zgłoszeń to w końcu zaczęliby działać, żeby stan rzeczy uległ zmianie. Z drugiej strony może również być tak, że kierowcy zgłaszali ten fakt, a MPK ma to w nosie, skoro jeżdżą i nic się nie dzieje, to niech jeżdżą, takiej wiedzy nie mam. Niemniej jednak tak jak napisałem, do czasu jakiegoś zdarzenia, kiedy służby zaczną badać sprawę. Dla Policji nie ma tłumaczenia - "wjechałem, a znak jest zły, niewłaściwy, a pracodawca nic nie wie o tym znaku, bo by mi nie pozwolił pojechać". Rutyna też czasami jest zgubna, a zdarza się nam wszystkim.
lukaszpdg pisze: 11 cze 2023, 17:44 Co prawda to jest z 2021 r., ale wtedy już śmigały 12m.
Ja miałem na myśli nieco odleglejsze czasy, pierwsza i początek drugiej dekady XXI wieku.

Tantus
Pasażer
Posty: 3
Rejestracja: 11 cze 2023, 17:40

Re: Pleszów

Post autor: Tantus » 11 cze 2023, 18:46

Carol75 pisze: 11 cze 2023, 18:34 No i to potwierdza moje przypuszczenia, każdy kierowca przejeżdża i nie zgłasza faktu, że tam jest taki znak. Może jakby MPK miało kilka zgłoszeń to w końcu zaczęliby działać, żeby stan rzeczy uległ zmianie. Z drugiej strony może również być tak, że kierowcy zgłaszali ten fakt, a MPK ma to w nosie, skoro jeżdżą i nic się nie dzieje, to niech jeżdżą, takiej wiedzy nie mam. Niemniej jednak tak jak napisałem, do czasu jakiegoś zdarzenia, kiedy służby zaczną badać sprawę. Dla Policji nie ma tłumaczenia - "wjechałem, a znak jest zły, niewłaściwy, a pracodawca nic nie wie o tym znaku, bo by mi nie pozwolił pojechać". Rutyna też czasami jest zgubna, a zdarza się nam wszystkim.
Zarówno MPK i zarządca drogi mieli to wielokrotnie zgłaszane, tak samo jak wiadukty na Prądnickiej czy Wrocławskiej (gdzie była nawet medialna afera o to). I nic w tych tematach się nie zmienia od lat.

Awatar użytkownika
stefan
Znawca
Posty: 156
Rejestracja: 10 sie 2022, 13:57
Lokalizacja: WNH

Re: Pleszów

Post autor: stefan » 12 cze 2023, 7:47

Generalnie miśki, które lubią suszyć jadących od Ruszczy przy południowym wlocie do tunelu też jakoś nigdy nie zareagowały na przejeżdżające autobusy. 😉

Tantus
Pasażer
Posty: 3
Rejestracja: 11 cze 2023, 17:40

Re: Pleszów

Post autor: Tantus » 12 cze 2023, 10:32

Może jest zezwolenie od zarządcy drogi? W przepisach jest określone jak się wyznacza wysokość przejazdu pod wiaduktem łukowym... Wygląda na to że faktycznie jest tam 3,6m.

NowaHutaWschód
Specjalista
Posty: 221
Rejestracja: 20 lut 2020, 19:49

Re: Pleszów

Post autor: NowaHutaWschód » 18 cze 2023, 8:33

Tak z innej beczki bo nigdzie nie mogę znaleźć, co to za inwestycje wykonywane są przy Igołomskiej? Jedna naprzeciw pętli, druga obok Orlena dość sporych rozmiarów.
Jeb** upa i bandere!!! Wołyń pamiętamy!!!

suchy
Ekspert
Posty: 774
Rejestracja: 27 gru 2021, 17:16

Re: Pleszów

Post autor: suchy » 18 cze 2023, 10:34

NowaHutaWschód pisze: 18 cze 2023, 8:33 Tak z innej beczki bo nigdzie nie mogę znaleźć, co to za inwestycje wykonywane są przy Igołomskiej? Jedna naprzeciw pętli, druga obok Orlena dość sporych rozmiarów.
Znajomy pisał, że przy pętli podobno będzie Biedronka :)

NowaHutaWschód
Specjalista
Posty: 221
Rejestracja: 20 lut 2020, 19:49

Re: Pleszów

Post autor: NowaHutaWschód » 18 cze 2023, 13:03

suchy pisze: 18 cze 2023, 10:34 Znajomy pisał, że przy pętli podobno będzie Biedronka :)
wersji to też słyszałem kilka hehe, tylko nigdzie nie ma nic oficjalnego
Jeb** upa i bandere!!! Wołyń pamiętamy!!!

Carol75
Pasażer
Posty: 30
Rejestracja: 13 lip 2022, 15:25

Re: Pleszów

Post autor: Carol75 » 18 cze 2023, 14:15

NowaHutaWschód pisze: 18 cze 2023, 8:33 Tak z innej beczki bo nigdzie nie mogę znaleźć, co to za inwestycje wykonywane są przy Igołomskiej? Jedna naprzeciw pętli, druga obok Orlena dość sporych rozmiarów.
Przy pętli w Pleszowie ma powstać

Nazwa inwestycji Budowa budynku gastronomii i usług typu restauracja "fast food" wraz z zagospodarowaniem terenu, ogródkiem dla klientów, infrastrukturą techniczną, instalacjami zewnętrznymi, budynkiem stacji trafo, wiatą śmietnikową, nawierzchniami utwardzonymi oraz parkingami, drogami wewnętrznymi, zjazdem z drogi publicznej, elementami reklam, pylonem reklamowym na działkach nr 109/3, 110/3, 109/4, 110/4 obr. 41 Nowa Huta przy ul. Igołomskiej w Krakowie
Sygnatura sprawy AU-02-3.6730.2.574.2021.ASU
Kategoria sprawy Ustalanie WZ i zmiana WZ
Data wydania decyzji 3/6/2022
Data ostateczności decyzji 30/6/2022
Stan sprawy Zakończona
Numer decyzji AU-2/6730.2/427/2022
Rodzaj decyzji pozytywna i umorzenie
Rodzaj inwestycji zabudowa usługowa, obiekty infrastruktury technicznej
Zakres inwestycji budowa
Aktualność 18/6/2023


O "Biedronce" też słyszałem, ale nie jestem tego pewien czy to będzie sklep "Biedronka" choć najprawdopodobniej tak, bo w okolicach Pleszów, Chałupki, Branice, Ruszcza w skrzynkach pocztowych pojawiły się ulotki o możliwości aplikowania do pracy w sklepie Biedronka przy ul. Igołomskiej.

Natomiast za Orlenem powstaje

Nazwa inwestycji Budowa budynku biurowo-magazynowego z wewnętrznymi instalacjami znajdującymi się poza obrysem budynku: instalacją kanalizacji sanitarnej, instalacją kanalizacji deszczowej do zbiorników szczelnych na wody opadowe, a także rozbiórką nieużywanego przewodu wodociągowego oraz z dojściami i dojazdami na działkach nr 3/4, 4/6 obr. 36 jedn. ewid. ?Nowa Huta przy ulicy Igołomskiej w Krakowie?
Sygnatura sprawy AU-01-3.6740.1.1561.2022.AGR
Kategoria sprawy Pozwolenia na budowę
Data wydania decyzji 16/12/2022
Data ostateczności decyzji 5/1/2023
Stan sprawy Zakończona
Numer decyzji 1577/6740.1/2022
Rodzaj decyzji pozytywna
Rodzaj inwestycji usługi hurtownie i magazyny
Zakres inwestycji budowa
Aktualność 18/6/2023


Z tego co udało mi się dowiedzieć, to właścicielem tej działki jest Dhollandia Poland Sp. z o.o. i zapewne ta firma sobie coś buduje.

Dane o wydanych pozwoleniach budowlanych można sprawdzić w MSIP

festence
Pasażer
Posty: 19
Rejestracja: 13 paź 2023, 0:16

Re: Pleszów

Post autor: festence » 13 paź 2023, 0:31

Dzień dobry wszystkim na forum!

Przeglądałem sobie mapy komunikacyjne i we wszystkich schematach natrafiłem na dość ciekawy wątek na mapie przy pętli Pleszów.
https://ztp.krakow.pl/wp-content/upload ... 230904.png

Park+Ride tam? Ktoś się orientuje, czy to są jakieś plany, czy jedynie sugestia grafika? :)

suchy
Ekspert
Posty: 774
Rejestracja: 27 gru 2021, 17:16

Re: Pleszów

Post autor: suchy » 13 paź 2023, 9:51

festence pisze: 13 paź 2023, 0:31 Dzień dobry wszystkim na forum!

Przeglądałem sobie mapy komunikacyjne i we wszystkich schematach natrafiłem na dość ciekawy wątek na mapie przy pętli Pleszów.
https://ztp.krakow.pl/wp-content/upload ... 230904.png

Park+Ride tam? Ktoś się orientuje, czy to są jakieś plany, czy jedynie sugestia grafika? :)
No przecież jest tam wybudowany parking - co prawda nie jest jakiś ogromny, na moje oko łącznie może 30 miejsc max, ale jest bardzo popularny i zwykle prawie cały zajęty.
Jedna część (większa) jest tu gdzie na mapce napis P+R (czyli przy wjeździe na pętlę - trzeba powiększyć zdjęcie żeby zobaczyć):
https://investmap.pl/_i/gallery/156/28/ ... 1900x.jpeg

A dodatkowe kilka miejsc jest na ulicy Cementowej (przy przystanku początkowym tramwaju (tam gdzie na mapce jest Pleszów 01):
https://investmap.pl/petla-tramwajowa-p ... cia/483487

festence
Pasażer
Posty: 19
Rejestracja: 13 paź 2023, 0:16

Re: Pleszów

Post autor: festence » 13 paź 2023, 11:57

Dziękuję za odpowiedź. Czyli po prostu przy pętli wybudowano około 30-40 miejsc parkingowych, ale nie jest to żaden oficjalny P+R, tylko zwykły parking przy pętli?

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 20 gości