Pleszów

- Linie, trasy, rozkłady
Carol75
Pasażer
Posty: 29
Rejestracja: 13 lip 2022, 15:25

Re: Pleszów

Post autor: Carol75 » 05 gru 2022, 23:48

Zieleńczanin pisze: 05 gru 2022, 22:34 6. Co do miejsca - ja odbiję piłeczkę. Gdzie zlokalizować P+R na Pleszowie?
Napisałem dokładnie o która działkę chodzi, opisałem co się na niej od lat znajduje, więc jak byłeś w Pleszowie to choćby z opisu powinieneś się zorientować. Poza tym patrzysz na całość mając w perspektywie chyba najbliższe parę lat, a teren zaczyna się mocno rozwijać i później może się okazać, że znów jesteśmy niezadowoleni, bo parking na Bulwarowej nie mieści wszystkich i jest daleko. Nowa Huta Przyszłości to już nie tylko plany na papierze, powoli plany stają się rzeczywistością. Choćby ostatni przetarg na "Błonia 2.0", co prawda unieważniony, bo inwestor przeznaczył na to kwotę 35 mln, a chętny wykonawca zaproponował 46 mln, ale w końcu inwestycja ruszy, o zakładzie Bieledny wspominałem, Przylasek Rusiecki się rozwija, Park Technologiczny Branice powoli też zaczyna raczkować. Ogólnie wsie w Krakowie zaczynają się zmieniać. Co do pętli Pleszów, to pełna zgoda, jest w tragicznym miejscu, ale jest i tego póki co nie zmienimy, więc trzeba brać to co jest. Kończąc nieco historycznie, świat się zmienia, to fakt, kiedyś za czasów mojej młodości do Pleszowa docierało pięć linii tramwajowych, teraz można by rzecz 1,5 linii, ale to, że teraz tramwaj musi tam jechać kilometrami pustkowia nie oznacza, że trzeba wszystko pakować jak najbliżej centrum Nowej Huty, jak za kilka lat może okazać się, że Pleszów będzie potrzebował kolejnych linii tramwajowych. Nierealne i mocno oddalone w czasie powiesz, ja też tak mówiłem, nawet jeszcze za starych czasów, huta była, jest i będzie, ludzi będzie zatrudniała, będą jeździć. Jak jest sam wiesz, huta "umarła", idzie nowe i na to nowe się trzeba przygotować. To że teraz jest tam pustkowie nie znaczy, że za dwa trzy lata sytuacja się nie odwróci, a wszystko na to wskazuje, że się odwróci.

Awatar użytkownika
Kaszmir
Administrator
Posty: 5736
Rejestracja: 30 sty 2020, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Pleszów

Post autor: Kaszmir » 06 gru 2022, 17:49

Zieleńczanin pisze: 05 gru 2022, 22:34Nawet jeśli parkingi na Pleszowie są zapychane, to z tego co pamiętam jest tam ok. 60-70 miejsc (?), a jeśli więcej, to niewiele. Nawet jeśli niektórzy jadą dalej, to pewnie ich wszystkich jest maksymalnie ze 100 aut. Nie jest to mimo wszystko wielki wynik.
Skąd wiesz, ile jeszcze aut mogłoby być zostawionych, skoro parking jest zapchany? Może nie zmieściło się 10, może 50, a może 200. Przypomina mi to scenę z serialu "Czernobyl" gdzie kierownik po wybuchu wpisuje wartość zmierzonego promieniowania 3.6 R, nie przejmując się, że to maksimum skali i przyrząd po prostu nie mógł pokazać więcej. Potem okazuje się, że jest 15000, nie 3.6.

Zresztą, nawet gdyby to było 100 aut. To mało? Toż to więcej niż mieści P&R w Mydlnikach Wapienniku czy mniej więcej tyle co ten w N. Bieżanowie. A znów - gdyby dać mieszkańcom cywilizowane warunki w postaci porządnego parkingu, znalazłoby się tym więcej chętnych.
Zieleńczanin pisze: 05 gru 2022, 22:34Ale tutaj chodzi mi też o to, że Bulwarowa łączy dobrą ofertę (która tu będzie zawsze i jest bardzo elastyczna - bo wystarczy coś wydłużyć z Al. Przyjaźni) z dużym pokrywanym obszarem. Na P+R Bulwarowa mogliby parkować ludzie z Wadowa, Luboczy czy nawet dojeżdżający od strony Kocmyrzowa, a do tego ci dojeżdżający od strony Pleszowa.
Oj nie zgodzę się. Po pierwsze, Bulwarowa nie ma zaplecza socjalnego więc to nie jest tak, że każdą linię z al. Przyjaźni da się łatwo wydłużyć. Do tego, na tę chwilę jest to pseudo-końcówka, mieszcząca dwa przegubowce czyli akurat jedną linię ("501"). W praktyce zatem trzeba by wydłużać autobusy do Kombinatu, o 2,5 km. To równie dobrze można powiedzieć, że i do Pleszowa wystarczy wydłużyć tramwaje z Kopca Wandy, 4 km.

Plus wciąż nie rozumiem, czemu zakładasz że ludzie będą tak nadkładać drogę by jechać na Bulwarową. Z Kocmyrzowa, serio? Może od razu z Zielonek? ;) P&R powinny być usytuowane dogodnie, wzdłuż głównej trasy łączącej dany rejon z centrum Krakowa. Dla Kocmyrzowa zresztą planowany był P&R na Wzgórzach Krzesławickich.

Podobnie z Zapleszowem - jakbym już koniecznie miał stamtąd jechać na al. Solidarności, to wolałbym podjechać autem w rejony pl. Centralnego czy r. Czyżyńskiego.

NowaHutaWschód
Specjalista
Posty: 217
Rejestracja: 20 lut 2020, 19:49

Re: Pleszów

Post autor: NowaHutaWschód » 06 gru 2022, 19:56

Jak ktoś ma jechać na Bulwarową zostawić samochód, to sobie dojedzie w dużo lepsze, a na pewno bliższe miejsce, Pleszów byłby świetnym miejscem na przesiadkę bo to raptem 12 minut do Kombinatu i jakieś 15 do Centrum, a to chyba nie jest jakiś tragiczny czas jazdy tramwajem. Brakuje lepszej oferty tramwajowej, tylko lepsza oferta równałaby się właśnie z większym parkingiem. Sam sporadycznie tak korzystam i wolę na Pleszowie zostawić samochód i wsiąść w 10, niż jednak udać się np. do Czyżyn i tam szukać wolnego miejsca, bo jednak mieszkańcy też gdzieś parkują, a taki Pleszów rano jest jak znalazł.
fuck upa!

kucyk
Ekspert
Posty: 1820
Rejestracja: 26 sie 2020, 14:39

Re: Pleszów

Post autor: kucyk » 12 gru 2022, 15:49

Od tych ciągłych zmian to "głowa boli": :roll:

https://ztp.krakow.pl/transport-publicz ... y/497-2022

pjetrek
Ekspert
Posty: 624
Rejestracja: 22 gru 2020, 17:31

Re: Pleszów

Post autor: pjetrek » 12 gru 2022, 15:56

Biorąc pod uwagę jaki tabor obsługuje linie 111 i 161, to chyba przewijana lista przystanków na wewnętrznych wyświetlaczach będzie składać się tylko z przystanków końcowych :lol:

NowaHutaWschód
Specjalista
Posty: 217
Rejestracja: 20 lut 2020, 19:49

Re: Pleszów

Post autor: NowaHutaWschód » 12 gru 2022, 16:49

Zespół przystanków "Wyciąska" to chyba hit na kolejne dekady w Krakowie, głupota tego co to coś zaprojektował przekroczyła wszelkie granice.
fuck upa!

judash
Ekspert
Posty: 575
Rejestracja: 23 cze 2020, 9:34

Re: Pleszów

Post autor: judash » 12 gru 2022, 17:21

Wydłużyliby na stałe "160" do Pleszowa, likwidując kieszeniówki. Nie byłoby takiego cyrku.

Awatar użytkownika
Kaszmir
Administrator
Posty: 5736
Rejestracja: 30 sty 2020, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Pleszów

Post autor: Kaszmir » 12 gru 2022, 17:24

judash pisze: 12 gru 2022, 17:21Wydłużyliby na stałe "160" do Pleszowa, likwidując kieszeniówki. Nie byłoby takiego cyrku.
Jestem za wydłużeniem "160", acz nie jestem pewny czy pozwoliłoby to zlikwidować (wszystkie) kieszeniówki - czy tam dla części zapleszowskich pasażerów nie był ważny dojazd do kościoła/cmentarza w Ruszczy?

judash
Ekspert
Posty: 575
Rejestracja: 23 cze 2020, 9:34

Re: Pleszów

Post autor: judash » 12 gru 2022, 17:25

Świeckie państwo, co nie?

tomaszep42
Specjalista
Posty: 216
Rejestracja: 19 maja 2020, 9:03

Re: Pleszów

Post autor: tomaszep42 » 12 gru 2022, 17:36

judash pisze: 12 gru 2022, 17:25 Świeckie państwo, co nie?
Jeśli jest jakiś potok pasażerski do kościoła to co ma do tego świeckie bądź wyznaniowe państwo? Będziemy na złość ciąć kursy chociaż są zapełnione "bo ludzie jadą do kościoła?" Już to pamiętam za tzw komuny jak w latach 80tych specjalnie na niedzielę zawieszano ówczesną 116 Azory - Pl Biskupi bo... ludzie jeździli tam z Azorów do kościoła sióstr wizytek...
Idąc tym tropem nie wzmacniajmy KM na Święto Miłosierdzia, na odpust w Mogile etc... :evil:

NowaHutaWschód
Specjalista
Posty: 217
Rejestracja: 20 lut 2020, 19:49

Re: Pleszów

Post autor: NowaHutaWschód » 12 gru 2022, 18:02

111/161 to połączenie dla szkoły podstawowej przy Prawocheńskiego, jedyny możliwy dojazd dla uczniów z Ruszczy, co do kościoła i wiernych jeżdżących komunikacją do niego, inaczej niektórzy podchodziliby do tego gdyby stał tam meczet, wówczas komunikacja musiałaby po prostu być za wszelką cenę, bo taka jest obecna poprawność.
fuck upa!

Awatar użytkownika
sorig
Specjalista
Posty: 374
Rejestracja: 21 lut 2020, 11:22

Re: Pleszów

Post autor: sorig » 12 gru 2022, 19:22

Pytanie, czy "160" jest na tyle punktualne, by można było na samym końcu trasy na nim polegać. Autobusy ze wsi za Pleszowem mogą być bądź co bądź lepsze pod tym względem.

judash
Ekspert
Posty: 575
Rejestracja: 23 cze 2020, 9:34

Re: Pleszów

Post autor: judash » 12 gru 2022, 21:21

Celowo wbiłem szpilę z państwem świeckim, i takiej reakcji spodziewałem się.
Mogiła - 90% to wydarzenie o charakterze świeckim. Tylko nieliczni idą do kościoła. Większość na kramy z chińską tandetą.
Wszystkich Świętych - podobnie 90% ludzi jedzie na cmentarz, bo "się jeździło zawsze". Na mszach zostaje niewielki odsetek.
Dodam Faustynę - tu ruch jest typowo religijny, ale liczba uczestników jest ogromna.
A do Ruszczy przyjeżdża garstka dziadków, jeszcze darmowo. Stąd jak się ma obrona kursów "kościelnych" przy jednoczesnym głosach, że należy całkowicie z siatki wywalić "2"? To też linia, poniekąd, religijna. Nie widzę konsekwencji.

Awatar użytkownika
sorig
Specjalista
Posty: 374
Rejestracja: 21 lut 2020, 11:22

Re: Pleszów

Post autor: sorig » 12 gru 2022, 21:55

Stary dziad ma takie samo prawo jechać gdzie chce, jak biznesmen. To że ma darmowe przejazdy wynika z tego, że całe życie (zazwyczaj) na nie pracował. To nie żadna szpila, tylko niesamowicie uprzedzony sposób myślenia.

tomaszep42
Specjalista
Posty: 216
Rejestracja: 19 maja 2020, 9:03

Re: Pleszów

Post autor: tomaszep42 » 12 gru 2022, 22:44

sorig pisze: 12 gru 2022, 21:55 Stary dziad ma takie samo prawo jechać gdzie chce, jak biznesmen. To że ma darmowe przejazdy wynika z tego, że całe życie (zazwyczaj) na nie pracował.
W pełni się zgadzam z Kolegą, seniorzy pracowali całe życie, mieli ściągane podatki i płacili za przejazdy KM.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 9 gości