Trasa Balicka

- Drogi, torowiska, chodniki, parkingi, inwestycje
Łukasz
Moderator fb pkk
Posty: 673
Rejestracja: 30 sty 2020, 22:20
Lokalizacja: Rondo Matecznego

Trasa Balicka

Post autor: Łukasz » 15 paź 2020, 20:15

Miasto wraca do pomysłu budowy Trasy Balickiej. Powstanie koncepcja drogi dojazdowej do lotniska
https://gazetakrakowska.pl/krakow-miast ... 3-15235263
Miasto ogłosiło przetarg na wykonanie wielowariantowej i wielobranżowej koncepcji budowy Trasy Balickiej. Celem opracowania jest uzyskanie merytorycznej podstawy do weryfikacji ustaleń dotyczących przebiegu Trasy Balickiej łączącej planowaną Trasę Zwierzyniecką (od ul. Księcia Józefa do ronda Ofiar Katynia) z autostradą A4 w rejonie lotniska Kraków-Balice. Dokument ma też określić kształt połączeń Trasy Balickiej z lokalnymi drogami oraz autostradą A4. Przetarg obejmuje też uzyskanie ostatecznej decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach i zgody na realizację przedsięwzięcia

kucyk
Ekspert
Posty: 1820
Rejestracja: 26 sie 2020, 14:39

Re: Trasa Balicka

Post autor: kucyk » 22 gru 2020, 22:37

Tak ma wyglądać trasa o jakiej mówi wątek forum:

https://lovekrakow.pl/aktualnosci/jak-m ... 39142.html

lolek-12
Specjalista
Posty: 462
Rejestracja: 18 lut 2020, 20:55
Lokalizacja: Kraków/Zabierzów

Re: Trasa Balicka

Post autor: lolek-12 » 18 wrz 2021, 12:28

Pojawiły się projekty Trasy Balickiej:
https://ztp.krakow.pl/rower/audyty/audy ... -balickiej

Strona się długo ładuje.

PiotrDeda
Pomiarowiec
Posty: 106
Rejestracja: 31 mar 2020, 21:20

Re: Trasa Balicka

Post autor: PiotrDeda » 19 wrz 2021, 14:32

Polecam pobrać sobie paczkę plików na dole strony, bo samej strony praktycznie nie da się używać.

Awatar użytkownika
mkm3
Ekspert
Posty: 995
Rejestracja: 02 mar 2020, 9:47

Re: Trasa Balicka

Post autor: mkm3 » 19 wrz 2021, 20:11

Kolejna autostrada do centrum. Rozumiem ideę odciążenia Mydlnik oraz Woli Justowskiej, ale... to po co pociąg, skoro pojadę autostradą na lotnisko? Wciąganie samochodów z A4 na Armii Krajowej, żeby się tu wszystko skumulowało i zatkało? Problem transportowy raczej powinno się rozwiązać właśnie wysoką czestotliwością pociągu, jego niską ceną + linie autobusowe na lotnisko. Miasto nie chciało porządnego 292, zrobili bieda 252 i się dziwią, że ludzie wolą samochody.

GoMeZz391
Moderator globalny
Posty: 1231
Rejestracja: 17 lut 2020, 22:54
Kontakt:

Re: Trasa Balicka

Post autor: GoMeZz391 » 20 wrz 2021, 17:35

Osobiście jestem przeciwny budowie tej trasy, przynajmniej w proponowanych wariantach. Wystarczy zrobić wspólny bilet w niskiej cenie na linię 208 i 252+SKA1 oraz zrobić często kursujące te autobusy i pociąg, co spowoduje rozładowane korka.
Jak sami wiemy, w Krakowie jest mało zieleni i dlatego jestem przeciwny niszczeniu kolejnej zieleni w Krakowie, pełne stanowisko moje na temat zieleni w mieście jest dostępne na grupie facebookowej: Forum Mieszkańców Gminy Zabierzów.

Za zgodą znajomego, który mieszkał na Bronowicach Małych, również chciałbym jego zdanie wyrazić tu na forum:
Jarosław Grzegorz Wojtasik pisze:Przez sentyment nie chciałbym trasy przez Zarzecze. To integralna część Bronowic Małych ze swoją osobną historią. Wychowałem się tam, właśnie w okolicy ul. Wiedeńskiej to znaczy tuż przy niej gdyby wtedy była ale jeszcze jej nie było. Tam miałem moje pierwsze w życiu podwórko. Obok stadionu Bronowianki były bronowickie Błonia. Już ich nie ma ale wciąż na tle miasta jest to teren względnie spokojny. Teren z walorami przyrodniczymi i ciekawymi zasobami kulturowymi. Wiem, że trasa jest potrzebna ale nie chciałbym wylania dziecka z kąpielą. Dlatego jestem przeciw temu konkretnemu wariantowi. Mam nadzieję, że Towarzystwo Przyjaciół Bronowic myśli podobnie. Pani Prezes Barbara Miszczyk?
Treść wypowiedzi z portalu Facebook: https://www.facebook.com/groups/forumza ... 9639636411

Od razu informuję o planowanym potkaniu z radnych dzielnicowych z mieszkańcami ws. planów Trasy Balickiej. Spotkanie planowane jest na wtorek na godz. 18:00 w szkole Mydlnikach.

Na podstawie informacji udostępnionej na Forum Mieszkańców Gminy Zabierzów: https://www.facebook.com/groups/forumza ... 1449601230

tomta1
Ekspert
Posty: 649
Rejestracja: 17 lut 2020, 19:27

Re: Trasa Balicka

Post autor: tomta1 » 15 lut 2022, 11:36

Na stronie z audytami rowerowymi została wrzucona zaktualizowana dokumentacja projektu koncepcyjnego rozbudowy Trasy Balickiej.

Scania_9640
Ekspert
Posty: 1805
Rejestracja: 07 wrz 2020, 13:39
Lokalizacja: Balice

Re: Trasa Balicka

Post autor: Scania_9640 » 15 lut 2022, 14:11

Ta trasa jest tak bardzo potrzebna... Zaburzy całą piękną zieleń, która tam się znajduje :(

Awatar użytkownika
mkm3
Ekspert
Posty: 995
Rejestracja: 02 mar 2020, 9:47

Re: Trasa Balicka

Post autor: mkm3 » 07 cze 2022, 11:08

Wiadomo co dalej z tą Trasą? Nie dostała środków w ramach IE2023, więc będzie znacznie odłożona w czasie? A co z mostami nad Rudawą? Zakliki, Jesionowa, Piastowska? Wszystkie wymagają budowy nowych, szerokich obiektów.

Jaky
Moderator globalny
Posty: 275
Rejestracja: 29 kwie 2021, 23:49

Re: Trasa Balicka

Post autor: Jaky » 07 cze 2022, 12:39

mkm3 pisze: 07 cze 2022, 11:08 Wiadomo co dalej z tą Trasą? Nie dostała środków w ramach IE2023, więc będzie znacznie odłożona w czasie? A co z mostami nad Rudawą? Zakliki, Jesionowa, Piastowska? Wszystkie wymagają budowy nowych, szerokich obiektów.
Co do Trasy Balickiej to niekoniecznie zostanie odłożona. Oczywiście nie zostanie sfinansowana ze środków na IE2023, jednak trzeba pamiętać, że dzięki sfinansowaniu większości miejskich inwestycji, grube miliony zostaną uwolnione i przeznaczone na coś innego. Teraz zależy tylko od Radnych i Prezydenta na co.

lolek-12
Specjalista
Posty: 462
Rejestracja: 18 lut 2020, 20:55
Lokalizacja: Kraków/Zabierzów

Re: Trasa Balicka

Post autor: lolek-12 » 26 wrz 2023, 10:57

Audyt Budowa nowego przebiegu DW 774 (od skrzyżowania z ul. Kmity z ul. Krakowską do skrzyżowania ul. Medweckiego z ul. Olszanicką w m. Balice) Uwagi do 5.10.23
https://ztp.krakow.pl/rower/audyty/audy ... O6dy_dUHFI

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości