Układ linii "cmentarnych" po ustaniu pandemii - propozycja wiedeńczyka
: 27 paź 2020, 21:30
Witam,
Pod spodem zamieszczam moją propozycję układu linii specjalnych które mogłyby dowozić osoby na cmentarze w Krakowie w okresie 1 listopada po ustaniu pandemii. Zachęcam do wyrażania swojej opinii i pisanie ewentualnych korekt.
Linie tramwajowe:
81 - bez zmian
82 - bez zmian
83 - bez zmian
84 - bez zmian
85 - bez zmian
86 - bez zmian
87 - bez zmian
88 - Cmentarz Rakowicki - Lubicz - Westerplatte - Św. Gertrudy - po trasie linii 18 do Czerwonych Maków.
Linie autobusowe:
801 - zwiększona częstotliwość kursowania z 20 do 10 minut, co drugi kurs realizowany do Azor (w zamian za zlikwidowaną 811-kę).
802 - bez zmian
803 - Cmentarz Batowice - po trasie 812 - Dworzec Płaszów (w zamian skierowanie linii 812 w inny rejon), ew. lekkie zwiększenie częstotliwości kursowania.
804 - bez zmian
805 - bez zmian, ewentualnie lekko zmniejszona częstotliwość kursowania (z 5 do 7,5 minuty).
806 - Zmiana numeru (np. na 808), trasa i częstotliwość kursowania bez zmian.
806 - Wariant a\ Łagiewniki - Brożka - Grota Roweckiego - Kobierzyńska - Lubostroń - Cmentarz Kobierzyn Lubostroń - Lubostroń - Piltza - Cmentarz Kobierzyn Maki Czerwone - Piltza - Bunscha - Babińskiego - Szymonowica - Obrońców Tobruku - Skotnicka - Skotniki Szkoła (Linia kursowała by w zamian za zawieszoną linię 106)
Wariant b\ (Linia miałaby numer 856 i kursowała by w zamian za zawieszoną linię 156) Czerwone maki P+R - Bobrzyńskiego - Grota Roweckiego - Rostworowskiego - Kobierzyńska - Lubostroń - Piltza - i dalej po poprzedniej trasie do Skotniki Szkoła.
807 - bez zmian (po zakończeniu przebudowy ulicy Myślenickiej.
809 - bez zmian
810 - bez zmian
811 - zlikwidowana (w zamian częstsze kursy linii 801)
812 - nowa trasa: Cmentarz Batowice - po trasie linii 802 do Kobierzyńskiej - następnie po trasie linii 106 do Skotniki Szkoła (ew. ulicami Babińskiego i Bunscha do Czerwonych Maków)
814 - bez zmian
820 - bez zmian
838 - nowa trasa: Azory - ... - Łowińskiego - Blokowa - Darwina - Cmentarz Grębałów (powrót: Darwina - Kocmyrzowska - węzeł wiadukty - Łowińskiego)
842 - bez zmian
851 - bez zmian
854 - bez zmian
860 - skrócenie do Cmentarza Grębałów, zawracanie ulicami: Darwina, Kocmyrzowska, Łowińskiego, Blokowa (na ulicy kocmyrzowskiej co roku tworzą się duże korki, które powodują duże opóźnienia tej linii, osoby jadące z ulicy kocmyrzowskiej mają do dyspozycji linie 110 i linie tramwajowe, zaś osoby jadące z alei róż mają do dyspozycji linie 110, 810 i 842, więc osoby podróżujące z nowej huty nie odczują tak bardzo tej zmiany).
863 - bez zmian, trasa przez ulicę Domagały i Miejskie Centrum Opieki.
872 - nowa trasa powstanie z wydłużenia kursów linii 172 do Mydlnik i do Cmentarza Grębałów.
874 - powrót na starą trasę przez Cmentarz Podgórski.
883 - bez zmian
884 - kursowanie po trasie z lat wcześniejszych (po dawnych trasach linii 184/484).
888 - bez zmian
Pod spodem zamieszczam moją propozycję układu linii specjalnych które mogłyby dowozić osoby na cmentarze w Krakowie w okresie 1 listopada po ustaniu pandemii. Zachęcam do wyrażania swojej opinii i pisanie ewentualnych korekt.
Linie tramwajowe:
81 - bez zmian
82 - bez zmian
83 - bez zmian
84 - bez zmian
85 - bez zmian
86 - bez zmian
87 - bez zmian
88 - Cmentarz Rakowicki - Lubicz - Westerplatte - Św. Gertrudy - po trasie linii 18 do Czerwonych Maków.
Linie autobusowe:
801 - zwiększona częstotliwość kursowania z 20 do 10 minut, co drugi kurs realizowany do Azor (w zamian za zlikwidowaną 811-kę).
802 - bez zmian
803 - Cmentarz Batowice - po trasie 812 - Dworzec Płaszów (w zamian skierowanie linii 812 w inny rejon), ew. lekkie zwiększenie częstotliwości kursowania.
804 - bez zmian
805 - bez zmian, ewentualnie lekko zmniejszona częstotliwość kursowania (z 5 do 7,5 minuty).
806 - Zmiana numeru (np. na 808), trasa i częstotliwość kursowania bez zmian.
806 - Wariant a\ Łagiewniki - Brożka - Grota Roweckiego - Kobierzyńska - Lubostroń - Cmentarz Kobierzyn Lubostroń - Lubostroń - Piltza - Cmentarz Kobierzyn Maki Czerwone - Piltza - Bunscha - Babińskiego - Szymonowica - Obrońców Tobruku - Skotnicka - Skotniki Szkoła (Linia kursowała by w zamian za zawieszoną linię 106)
Wariant b\ (Linia miałaby numer 856 i kursowała by w zamian za zawieszoną linię 156) Czerwone maki P+R - Bobrzyńskiego - Grota Roweckiego - Rostworowskiego - Kobierzyńska - Lubostroń - Piltza - i dalej po poprzedniej trasie do Skotniki Szkoła.
807 - bez zmian (po zakończeniu przebudowy ulicy Myślenickiej.
809 - bez zmian
810 - bez zmian
811 - zlikwidowana (w zamian częstsze kursy linii 801)
812 - nowa trasa: Cmentarz Batowice - po trasie linii 802 do Kobierzyńskiej - następnie po trasie linii 106 do Skotniki Szkoła (ew. ulicami Babińskiego i Bunscha do Czerwonych Maków)
814 - bez zmian
820 - bez zmian
838 - nowa trasa: Azory - ... - Łowińskiego - Blokowa - Darwina - Cmentarz Grębałów (powrót: Darwina - Kocmyrzowska - węzeł wiadukty - Łowińskiego)
842 - bez zmian
851 - bez zmian
854 - bez zmian
860 - skrócenie do Cmentarza Grębałów, zawracanie ulicami: Darwina, Kocmyrzowska, Łowińskiego, Blokowa (na ulicy kocmyrzowskiej co roku tworzą się duże korki, które powodują duże opóźnienia tej linii, osoby jadące z ulicy kocmyrzowskiej mają do dyspozycji linie 110 i linie tramwajowe, zaś osoby jadące z alei róż mają do dyspozycji linie 110, 810 i 842, więc osoby podróżujące z nowej huty nie odczują tak bardzo tej zmiany).
863 - bez zmian, trasa przez ulicę Domagały i Miejskie Centrum Opieki.
872 - nowa trasa powstanie z wydłużenia kursów linii 172 do Mydlnik i do Cmentarza Grębałów.
874 - powrót na starą trasę przez Cmentarz Podgórski.
883 - bez zmian
884 - kursowanie po trasie z lat wcześniejszych (po dawnych trasach linii 184/484).
888 - bez zmian