Wieliczka, Biskupice

- Linie, trasy, rozkłady
Awatar użytkownika
Kaszmir
Administrator
Posty: 5734
Rejestracja: 30 sty 2020, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Wieliczka, Biskupice

Post autor: Kaszmir » 14 paź 2021, 15:34

Dzięki za info.

Może się narażę, jednak nie wiem czy to nie dobra wiadomość. Gdyby linia ruszyła teraz, to faktycznie szykowała się trasa do N. Bieżanowa. A jak raz byłaby uruchomiona to potem ciężko byłoby ją przerzucić na M. Płaszów bo zaraz część pasażerów powiedziałaby że traci dojazd do najbliższego punktu przesiadkowego na tramwaj.

A tak jest nadzieja i czas: 1) na lobbowanie za dłuższą trasą i 2) przyjazd nowych wozów tak by linia dostała drugą brygadę.

WIK
Znawca
Posty: 147
Rejestracja: 19 paź 2020, 16:06
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Re: Wieliczka, Biskupice

Post autor: WIK » 14 paź 2021, 16:39

AKTUALIZACJA: Linia 284 ma ruszyć w przeciągu kilku tygodni i jeszcze w tym roku. Paranoja z tym tematem xdd
Przystanki na terenie Krakowa: pasy pomalowano pod Szkołą w Bieżanowie oraz na ul. Mała Górka. W Gminie Wieliczka przy ul Zbożowej zrobiono perony ale chyba nie zgodne z ZTP. Idą do poprawki.
Ostatnio zmieniony 14 paź 2021, 16:44 przez WIK, łącznie zmieniany 1 raz.

lukasmaj
Specjalista
Posty: 242
Rejestracja: 19 lut 2020, 13:44

Re: Wieliczka, Biskupice

Post autor: lukasmaj » 14 paź 2021, 16:41

WIK pisze: 14 paź 2021, 16:39 AKTUALIZACJA: Linia 284 ma ruszyć w przeciągu kilku tygodni i jeszcze w tym roku. Paranoja z tym tematem xdd
W tej Wieliczce nie mają równo pod sufitem!

WIK
Znawca
Posty: 147
Rejestracja: 19 paź 2020, 16:06
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Re: Wieliczka, Biskupice

Post autor: WIK » 14 paź 2021, 16:45

ZTP jak Wieliczka wesoło się u nich dzieje xdd. Ciekawe jak w innych aglomeracjach.

kucyk
Ekspert
Posty: 1820
Rejestracja: 26 sie 2020, 14:39

Re: Wieliczka, Biskupice

Post autor: kucyk » 14 paź 2021, 18:17

WIK pisze: 14 paź 2021, 15:22 Linia 284 w tym roku nie zostanie uruchomiona.
Perony pewnie miały być tymczasowe do momentu przebudowy ul. Wygoda ale KRK za przepisowy jest i uczulony na wozy. Widziałem gorsze przystanki.
Ktoś tu w "wielkiego bola leci". :o

Piszę serio. Jeżdżę codziennie ul. Wygody i przez Bieżanów Stary (ul. Popiełuszki, Potrzask, Bogucicką, Stolarza itp.) i przystanki na ulicy Wygoda są - słupki z tablicami. O co tu chodzi? :x

WIK
Znawca
Posty: 147
Rejestracja: 19 paź 2020, 16:06
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Re: Wieliczka, Biskupice

Post autor: WIK » 14 paź 2021, 22:09

Przystanki na ul. Wygoda są ale nie całej jej długości. Tam gdzie są słupki przystankowe kursuje tam gminna G1. Wieliczka dołożyła dodatkowy przystanek na wysokości ul. Zbożowej ale nie spełniają wymogów ZTP i mają iść do poprawki.

Tancin
Miłośnik
Posty: 82
Rejestracja: 26 lut 2020, 20:11

Re: Wieliczka, Biskupice

Post autor: Tancin » 15 paź 2021, 20:52

Wymogi ZTP to jedno, ale trzeba być niespełna rozumu, żeby tę konstrukcję uznać za bezpieczny peron przystankowy i zaproponować do użytku.
https://www.facebook.com/WikWieliczka/p ... _tn__=EH-R

Awatar użytkownika
Kaszmir
Administrator
Posty: 5734
Rejestracja: 30 sty 2020, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Wieliczka, Biskupice

Post autor: Kaszmir » 15 paź 2021, 21:32

Ja właśnie nie do końca rozumiem czemu tu są wieszane psy na ZTP. Kraków po prostu postawił warunki - jakie przystanki mają być, by było bezpiecznie. I Wieliczka ma obowiązek to bezpieczeństwo zapewnić. Gdzie tu wina ZTP? Powinni odpuścić bezpieczeństwo? To się łatwo mówi póki ktoś nie skręci kostki wysiadając na pseudo-przystanku (jakie wtedy będą skargi na urzędników!) albo coś innego złego się nie stanie.

PS. W poście z powyższego linku jest też podane, że jeden z przystanków ma obecnie, zamiast wymaganych 12 metrów długości, ledwie... 2 metry. Jak 10- czy 12-metrowy autobus ma bezpiecznie wysadzić pasażerów na 2-metrowym przystanku? Kierowca ma otworzyć tylko jedne drzwi?

Michajlo
Specjalista
Posty: 391
Rejestracja: 05 lip 2021, 10:34

Re: Wieliczka, Biskupice

Post autor: Michajlo » 15 paź 2021, 21:46

Kaszmir pisze:Ja właśnie nie do końca rozumiem czemu tu są wieszane psy na ZTP. Kraków po prostu postawił warunki - jakie przystanki mają być, by było bezpiecznie. I Wieliczka ma obowiązek to bezpieczeństwo zapewnić. Gdzie tu wina ZTP? Powinni odpuścić bezpieczeństwo? To się łatwo mówi póki ktoś nie skręci kostki wysiadając na pseudo-przystanku (jakie wtedy będą skargi na urzędników!) albo coś innego złego się nie stanie.

PS. W poście z powyższego linku jest też podane, że jeden z przystanków ma obecnie, zamiast wymaganych 12 metrów długości, ledwie... 2 metry. Jak 10- czy 12-metrowy autobus ma bezpiecznie wysadzić pasażerów na 2-metrowym przystanku? Kierowca ma otworzyć tylko jedne drzwi?
Bardzo trafne spostrzeżenia które miałem napisać w tym samym czasie.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka


WIK
Znawca
Posty: 147
Rejestracja: 19 paź 2020, 16:06
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Re: Wieliczka, Biskupice

Post autor: WIK » 18 paź 2021, 17:14

Linia MPK 2️⃣8️⃣4️⃣ najprawdopodobniej wyruszy na trasę na przełomie października i listopada 2021r.
Perony przystankowe oceniono jako zbyt wąskie, bo według standardów ZDP powinny mieć szerokość dwóch metrów. Prace związane z poszerzeniem przystanków rozpoczną się w tym tygodniu i potrwają 3-4 dni. Potem odbędzie się kolejny przejazd techniczny autobusu przez ten rejon i jeśli wszystko będzie w porządku linia rozpocznie kursy – powiedział nam w poniedziałek wiceburmistrz Wieliczki ds. inwestycji Piotr Krupa.
- Jeśli tym razem wszystko pójdzie zgodnie z planem, autobus wyruszy na trasę na przełomie października i listopada 2021 – twierdzi wiceburmistrz Wieliczki.
Tylko jak sytuacja z przystankami w Bieżanowie?

Awatar użytkownika
mkm3
Ekspert
Posty: 995
Rejestracja: 02 mar 2020, 9:47

Re: Wieliczka, Biskupice

Post autor: mkm3 » 21 paź 2021, 19:33

Odnośnie standardów przystanków. Rozumiem, że te przystanki w Wieliczce urągają powadze, jednak mamy miejsca w aglomeracji jeszcze gorsze. Np. w Morawicy na kursie wariantowym 209 do Mnikowa po drodze są słupki po prostu w trawie lub... w rowie.

Awatar użytkownika
yosujiro
Ekspert
Posty: 1014
Rejestracja: 19 lut 2020, 18:54

Re: Wieliczka, Biskupice

Post autor: yosujiro » 21 paź 2021, 20:08

Dokładnie, jest wiele dramatycznych miejsc, ja przytoczę choćby przystanek Jordanowska na Łokietka, który fizycznie jest tylko w stronę Krowodrzy, a w stronę Giebułtowa nawet słupka nie ma i wysiada się w błoto, a to przecież nie jest jeszcze jakaś zabita dechami wioska, tylko Kraków.
Ja mam wrażenie, że takie podchody to taki prztyczek w nos dla Wieliczki-skoro dzięki turystyce macie kasę, uruchomiliście własną komunikację, to my Wam pokażemy kto tu jest ten większy i ważniejszy...

NowaHutaWschód
Specjalista
Posty: 217
Rejestracja: 20 lut 2020, 19:49

Re: Wieliczka, Biskupice

Post autor: NowaHutaWschód » 21 paź 2021, 20:14

"Janówka" z autobusu prosto w trawę/błoto. "Hektary" tak samo. "Lubocza Bugaj" przystanek na zakręcie, tylko pogratulować debilizmu.
fuck upa!

kucyk
Ekspert
Posty: 1820
Rejestracja: 26 sie 2020, 14:39

Re: Wieliczka, Biskupice

Post autor: kucyk » 21 paź 2021, 20:19

WIK pisze: 18 paź 2021, 17:14 Linia MPK 2️⃣8️⃣4️⃣ najprawdopodobniej wyruszy na trasę na przełomie października i listopada 2021r.
Perony przystankowe oceniono jako zbyt wąskie, bo według standardów ZDP powinny mieć szerokość dwóch metrów. Prace związane z poszerzeniem przystanków rozpoczną się w tym tygodniu i potrwają 3-4 dni. Potem odbędzie się kolejny przejazd techniczny autobusu przez ten rejon i jeśli wszystko będzie w porządku linia rozpocznie kursy – powiedział nam w poniedziałek wiceburmistrz Wieliczki ds. inwestycji Piotr Krupa.
- Jeśli tym razem wszystko pójdzie zgodnie z planem, autobus wyruszy na trasę na przełomie października i listopada 2021 – twierdzi wiceburmistrz Wieliczki.
Tylko jak sytuacja z przystankami w Bieżanowie?
Wczoraj widziałem budowę nowych przystanków. Chyba wzięli sobie do serca wytyczne ZTP i wreszcie w tej Wieliczce zabrali się do roboty. :P

ant_sm
Specjalista
Posty: 379
Rejestracja: 20 lut 2020, 19:45

Re: Wieliczka, Biskupice

Post autor: ant_sm » 21 paź 2021, 20:41

mkm3 pisze: 21 paź 2021, 19:33 Odnośnie standardów przystanków. Rozumiem, że te przystanki w Wieliczce urągają powadze, jednak mamy miejsca w aglomeracji jeszcze gorsze. Np. w Morawicy na kursie wariantowym 209 do Mnikowa po drodze są słupki po prostu w trawie lub... w rowie.
yosujiro pisze: 21 paź 2021, 20:08 Dokładnie, jest wiele dramatycznych miejsc, ja przytoczę choćby przystanek Jordanowska na Łokietka, który fizycznie jest tylko w stronę Krowodrzy, a w stronę Giebułtowa nawet słupka nie ma i wysiada się w błoto, a to przecież nie jest jeszcze jakaś zabita dechami wioska, tylko Kraków.
Ja mam wrażenie, że takie podchody to taki prztyczek w nos dla Wieliczki-skoro dzięki turystyce macie kasę, uruchomiliście własną komunikację, to my Wam pokażemy kto tu jest ten większy i ważniejszy...
NowaHutaWschód pisze: 21 paź 2021, 20:14 "Janówka" z autobusu prosto w trawę/błoto. "Hektary" tak samo. "Lubocza Bugaj" przystanek na zakręcie, tylko pogratulować debilizmu.
Równie dobrze można odwrócić piłeczkę i zapytać czy skoro kiedyś ktoś zgodził się na zrobienie przystanku w rowie to czy jest to rzeczywiście najlepsza i najbezpieczniejsza opcja dla pasażerów. Jasne możemy narzekać, ale z drugiej strony skoro robimy coś nowego to dlaczego mamy iść w prowizorkę zamiast zrobić coś porządnego od razu. Zakładam, że gdyby ZTP nie postawiło żadnych wymagań, to pasażerowie przez kolejne X lat nigdy nie doczekaliby się godnych warunków oczekiwania na autobus.
Natomiast co do przystanków w Krakowie to fakt, że jest jeszcze trochę takich, które wymagają poprawy, ale one są już od lat bo właśnie ktoś kiedyś je wyznaczył bez wzięcia żadnej odpowiedzialności za to co robi. Z tego co widzę to i tak ZDMK stopniowo buduje perony, ale nie da się wszystkiego od razu. Wiele miejsc już zostało poprawionych w ramach przebudowy ulic, remontów nakładkowych czy budowy chodnika.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości