Cyberpunk 2077

Awatar użytkownika
pasazer_mobilisu
Ekspert
Posty: 1401
Rejestracja: 18 lut 2020, 6:01

Cyberpunk 2077

Post autor: pasazer_mobilisu » 18 gru 2020, 10:51

Po tygodniu od jakże gorącej premiery nowej gry CD Project Red w Cyberpunk 2077 wiemy już jaką okazała się ona klapą.

Oceny są słabe, serwis Metacritic odebrał znak jakości "Must-Play", a Sony usunęło grę z PlayStation Store zwracając pieniądze osobom, które kupiły ją wcześniej. To wszystko odbiło się na kursie akcji, który z rekordowego 464zł spadł do około 260zł.

Ja na szczęście do C2077 podchodziłem z umiarkowanym optymizmem, ale szkoda zaufania graczy i dobrej opinii jaką miała polska firma.

Awatar użytkownika
Kaszmir
Administrator
Posty: 5734
Rejestracja: 30 sty 2020, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Cyberpunk 2077

Post autor: Kaszmir » 18 gru 2020, 11:42

pasazer_mobilisu pisze: 18 gru 2020, 10:51Oceny są słabe, serwis Metacritic odebrał znak jakości "Must-Play", a Sony usunęło grę z PlayStation Store zwracając pieniądze osobom, które kupiły ją wcześniej. To wszystko odbiło się na kursie akcji, który z rekordowego 464zł spadł do około 260zł.
Tak, acz dotyczy to głównie wersji konsolowych, zwłaszcza na starsze generacje gdzie gra rzeczywiście jest niegrywalna. Ja i tak poczekam przynajmniej parę miesięcy na patche - nigdy jakoś mi się nie spieszy do testowania premier ;)

prezes
Pomiarowiec
Posty: 606
Rejestracja: 25 lut 2020, 17:57

Re: Cyberpunk 2077

Post autor: prezes » 18 gru 2020, 13:25

pasazer_mobilisu pisze: 18 gru 2020, 10:51 Po tygodniu od jakże gorącej premiery nowej gry CD Project Red w Cyberpunk 2077 wiemy już jaką okazała się ona klapą.

Oceny są słabe, serwis Metacritic odebrał znak jakości "Must-Play", a Sony usunęło grę z PlayStation Store zwracając pieniądze osobom, które kupiły ją wcześniej. To wszystko odbiło się na kursie akcji, który z rekordowego 464zł spadł do około 260zł.

Ja na szczęście do C2077 podchodziłem z umiarkowanym optymizmem, ale szkoda zaufania graczy i dobrej opinii jaką miała polska firma.
Ta cała afera z zalewem słabych ocen związana jest z tym, że gracze mieli zbyt duże oczekiwania, że gra będzie śmigać od dnia premiery. Redzi postawili sobie zbyt restrykcyjny termin na wydanie gry, którego nie byli w stanie zrealizować i który ciągle był przesuwany. Mam wrażenie, że gdyby od początku premiera była planowana w późniejszym terminie, a zniecierpliwienie graczy nie było tak duże, to gra mogłaby być lepsza.

Zresztą z premierami dużych gier zwykle jest tak, że gra nie chodzi płynnie od razu po premierze. Kwestią czasu jest, aż wszystkie, poważniejsze błędy zostaną spatchowane, a polegając na profesjonalizmie naszej polskiej firmy, można być pewnym, że tak tej gry nie zostawią i będą naprawiać błędy.

Jeśli chodzi o mnie, rzadko kiedy kupuję grę od razu po premierze. Tak samo zrobię z Cyberpunkiem i poczekam na to, aż gra będzie w pełni ukończona i tańsza :)

Awatar użytkownika
pasazer_mobilisu
Ekspert
Posty: 1401
Rejestracja: 18 lut 2020, 6:01

Re: Cyberpunk 2077

Post autor: pasazer_mobilisu » 19 gru 2020, 4:41

Kaszmir pisze: 18 gru 2020, 11:42 Tak, acz dotyczy to głównie wersji konsolowych
Bugi są też na wersji PC, ale prawdopodobnie będą poprawione. Gorzej może być z AI, które w wielu miejscach kuleje i z zapowiedzianego.
»żywego«, grywalnego w czasie rzeczywistym, miasta o wielkiej skali, która bazuje na zasadach, sztucznej inteligencji i automatyzacji oraz uwzględnia opracowanie innowacyjnych procesów i narzędzi wspierających tworzenie najwyższej jakości gier z otwartym światem
na które "Redzi" dostali 30 bankek wyszła makieta, na której losowo pojawiają się i znikają NPC.
prezes pisze: 18 gru 2020, 13:25 Zresztą z premierami dużych gier zwykle jest tak, że gra nie chodzi płynnie od razu po premierze. Kwestią czasu jest, aż wszystkie, poważniejsze błędy zostaną spatchowane, a polegając na profesjonalizmie naszej polskiej firmy, można być pewnym, że tak tej gry nie zostawią i będą naprawiać błędy.
No właśnie ten profesjonalizm stoi pod znakiem zapytania, bo zamiast gry dekady wyszła żenada roku. Na pewno patche się pojawią, jednak nie odbudują utraconego zaufania po zderzeniu z rzeczywistością słów CDP o tym jak gra działa "zaskakująco dobrze" na starych konsolach.

Awatar użytkownika
Kaszmir
Administrator
Posty: 5734
Rejestracja: 30 sty 2020, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Cyberpunk 2077

Post autor: Kaszmir » 23 gru 2020, 14:44

Wygląda na to, że patch 1.05 mocno poprawia wersje konsolowe:
Szkoda, że CD Projekt nie wstrzymał się przynajmniej 2-3 tygodnie z wydaniem Cyberpunka 2077 - tak by gra debiutowała z patchem 1.05. Wygląda na to, że ta łatka zrobiła bardzo wiele dobrego - w szczególności na konsolach.
Problemy z błędami nie przeszkodziły C2077 osiągnąć rekordowych sprzedaży - w niecałe dwa tygodnie od premiery rozeszło się ponad 13 mln kopii, nawet po uwzględnieniu zwrotów. Dla porównania, Wiedźmin 3 w dwa tygodnie osiągnął cztery miliony - czyli C2077 przebił go trzykrotnie :shock:

Lw25
Moderator PKK In Memoriam
Posty: 243
Rejestracja: 17 lut 2020, 16:37

Re: Cyberpunk 2077

Post autor: Lw25 » 26 gru 2020, 17:07

pasazer_mobilisu pisze: 18 gru 2020, 10:51 Po tygodniu od jakże gorącej premiery nowej gry CD Project Red w Cyberpunk 2077 wiemy już jaką okazała się ona klapą.

Oceny są słabe, serwis Metacritic odebrał znak jakości "Must-Play", a Sony usunęło grę z PlayStation Store zwracając pieniądze osobom, które kupiły ją wcześniej. To wszystko odbiło się na kursie akcji, który z rekordowego 464zł spadł do około 260zł.

Ja na szczęście do C2077 podchodziłem z umiarkowanym optymizmem, ale szkoda zaufania graczy i dobrej opinii jaką miała polska firma.
Cena akcji spadła, bo to była bańka spekulacyjna, którą premiera przebiła. Nawet jakby nie było błędów to i tak by spadło.

Myślałem, że mnie nie pójdzie, ale okazuje się, że na mojej karcie Cyberpunk działa, więc się skusiłem. Miałem głównie glicze graficzne i świetnie się bawiłem. Pomogło mi to upuścić stres w dosyć trudnym okresie w połowie grudnia.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości