Przystanki

- Drogi, torowiska, chodniki, parkingi, inwestycje
Awatar użytkownika
yosujiro
Ekspert
Posty: 1083
Rejestracja: 19 lut 2020, 18:54

Re: Przystanki

Post autor: yosujiro » 21 maja 2024, 9:05

Wygląda na to, że na DGZ na Ogrodowej pojawią się wiaty.ObrazekObrazek

Kojak
Znawca
Posty: 182
Rejestracja: 26 lip 2022, 20:49

Re: Przystanki

Post autor: Kojak » 21 maja 2024, 10:28

Odwiedziłem dzisiaj pętlę autobusową w Borku Fałęckim. Z dawnych lat pamiętam, jak nad każdym stanowiskiem, a jest ich 7 (czy nawet teraz nawet 9) wisiały tablice z nr stanowiska i nr linii mających swój peron na danym stanowisku. Dodatkowo wisiała również sygnalizacja świetlna nad każdym, którą obsługiwał gość w PKR.
O ile ta sygnalizacja świetlna to trochę ekstrawagancja o tyle te tabliczki nad każdym stanowiskiem to dobra rzecz, której uważam teraz brakuje. Tych malutkich tabliczek na słupkach nie widać dobrze między autobusami.

Awatar użytkownika
Kaszmir
Administrator
Posty: 5929
Rejestracja: 30 sty 2020, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Przystanki

Post autor: Kaszmir » 23 maja 2024, 9:50

Podciągnę pod temat. Wczoraj zwróciłem uwagę, że na tablicy elektronicznej na Starym Kleparzu końcówka "152" wyświetla się jako... "Cmentarz Olszanica (nż)" :)

Awatar użytkownika
michal49944
Znawca
Posty: 108
Rejestracja: 15 mar 2024, 17:07
Lokalizacja: Kraków - Os. Podwawelskie

Re: Przystanki

Post autor: michal49944 » 23 maja 2024, 14:56

Kaszmir pisze: 23 maja 2024, 9:50 Podciągnę pod temat. Wczoraj zwróciłem uwagę, że na tablicy elektronicznej na Starym Kleparzu końcówka "152" wyświetla się jako... "Cmentarz Olszanica (nż)" :)
Na 152 to nawet kiedy mówił linię i kierunek na przystanku to mówi: Cmentarz Olszanica na żądanie. Przynajmniej mi się zdarzyło tak słyszeć.
Ogólnie jest z tą pętlą problem jak widać.

Awatar użytkownika
Kaszmir
Administrator
Posty: 5929
Rejestracja: 30 sty 2020, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Przystanki

Post autor: Kaszmir » 28 maja 2024, 13:24

yosujiro pisze: 21 maja 2024, 9:05Wygląda na to, że na DGZ na Ogrodowej pojawią się wiaty.
ZTP potwierdziło to o czym pisałeś :)
Właśnie trwa montaż długo oczekiwanych wiat przez pasażerów na przystankach autobusowych wzdłuż ulicy Ogrodowej. Do końca tego tygodnia planowane jest zakończenie wszystkich prac.
https://www.facebook.com/ZTPkrakow/post ... 4sndtX3Dtl

"montaż wiat przez pasażerów" - liczę, że poprawią post bo kolejność w zdaniu jest niepoprawna ;)

michasss
Miłośnik
Posty: 77
Rejestracja: 25 sie 2022, 20:48

Re: Przystanki

Post autor: michasss » 28 maja 2024, 16:05

Kaszmir pisze: 23 maja 2024, 9:50 Podciągnę pod temat. Wczoraj zwróciłem uwagę, że na tablicy elektronicznej na Starym Kleparzu końcówka "152" wyświetla się jako... "Cmentarz Olszanica (nż)" :)
Tak akurat jest odkąd te tablice się tam pojawiły, ładnych parę lat już :) Niesamowite, że nic z tym nikt nie robi

anty_wiedenczyk
Pasażer
Posty: 49
Rejestracja: 25 lut 2023, 22:26

Re: Przystanki

Post autor: anty_wiedenczyk » wczoraj, 11:15

Za tydzień kilka przystanków na terenie Krakowa zmieni swoje nazwy. Cieszy, że w końcu "Pod Fortem" stanie się "Os. Pod Fortem". Nie będzie to już mylne z ul. Pod Fortem, która jest w innej części miasta. Ja jednak w innej sprawie. Teraz mnie zaciekawiła kwestia przystanku "Jeżowa", który zmieni nazwę na "Botewa". Skąd nazwa "Jeżowa"? Takiej ulicy w Krakowie nie ma. Jest ulica Jeżów, ale to w linii prostej prawie 900 metrów od tego przystanku i na dodatek to mocno peryferyjna ulica niezasługująca na nazwę przystanku. Dziwna sprawa...

miloszkasperczyk
Specjalista
Posty: 365
Rejestracja: 28 lip 2020, 21:56
Lokalizacja: Cianowice

Re: Przystanki

Post autor: miloszkasperczyk » wczoraj, 11:24

anty_wiedenczyk pisze: wczoraj, 11:15 Za tydzień kilka przystanków na terenie Krakowa zmieni swoje nazwy. Cieszy, że w końcu "Pod Fortem" stanie się "Os. Pod Fortem". Nie będzie to już mylne z ul. Pod Fortem, która jest w innej części miasta. Ja jednak w innej sprawie. Teraz mnie zaciekawiła kwestia przystanku "Jeżowa", który zmieni nazwę na "Botewa". Skąd nazwa "Jeżowa"? Takiej ulicy w Krakowie nie ma. Jest ulica Jeżów, ale to w linii prostej prawie 900 metrów od tego przystanku i na dodatek to mocno peryferyjna ulica niezasługująca na nazwę przystanku. Dziwna sprawa...
A nie jest może tak że ten przystanek "Jeżowa" to pozostałość po komunistycznych nazwach ulic z czasów PRL? Mieliśmy tam kiedyś ulicę Nikołaja Jeżowa w Krakowie?
Ustawa metropolitarna dla Krakowa szansą na poprawę transportu w aglomeracji.

Awatar użytkownika
LLoan
Specjalista
Posty: 306
Rejestracja: 26 maja 2022, 15:55
Lokalizacja: Kraków-Czyżyny

Re: Przystanki

Post autor: LLoan » wczoraj, 11:35

miloszkasperczyk pisze: wczoraj, 11:24 A nie jest może tak że ten przystanek "Jeżowa" to pozostałość po komunistycznych nazwach ulic z czasów PRL? Mieliśmy tam kiedyś ulicę Nikołaja Jeżowa w Krakowie?
W uchwale Rady Miasta Krakowa z dnia 8 maja 1996 r. nr XLIX/440/96 znajduje się następujący zapis:
§ 1.
Znosi się następujące nazwy ulic nie istniejących:
2. W Dzielnicy XIII:
ul. Jeżowa - była to ulica boczna od ul. Rybitwy.

pjetrek
Ekspert
Posty: 650
Rejestracja: 22 gru 2020, 17:31

Re: Przystanki

Post autor: pjetrek » wczoraj, 12:05

anty_wiedenczyk pisze: wczoraj, 11:15 Za tydzień kilka przystanków na terenie Krakowa zmieni swoje nazwy. Cieszy, że w końcu "Pod Fortem" stanie się "Os. Pod Fortem". Nie będzie to już mylne z ul. Pod Fortem, która jest w innej części miasta.
Niby dobrze, ale jeszcze nie idealnie. Zresztą ta nazwa kiedyś funkcjonowała w takiej formie i potem "skrócono ją" o słowo osiedle :D
BTW to na mapie osiedle nazywa się "Za Fortem".
Moim zdaniem pętlą powinna się nazywać Kliny Zacisze, bo taka jest szersza nazwa dla tego obszaru. A istniejących taki już przystanek przelotowy zmienić na "Korpala" albo "Bartla".

Awatar użytkownika
yosujiro
Ekspert
Posty: 1083
Rejestracja: 19 lut 2020, 18:54

Re: Przystanki

Post autor: yosujiro » wczoraj, 12:12

Mnie jeszcze śmieszy przystanek Rybitwy Sklep, gdzie do sklepu jest 400m, a sam sklep bliżej następnego przystanku przy Domu Kultury jak dla mnie powinien się nazywać od pobliskich ulic, czyli Przy Cegielni, albo Kormoranów...

suchy
Ekspert
Posty: 817
Rejestracja: 27 gru 2021, 17:16

Re: Przystanki

Post autor: suchy » wczoraj, 14:53

LLoan pisze: wczoraj, 11:35 W uchwale Rady Miasta Krakowa z dnia 8 maja 1996 r. nr XLIX/440/96 znajduje się następujący zapis:
28 lat później ktoś się w końcu zorientował, że ulica nie istnieje :lol: :lol:

Awatar użytkownika
sorig
Specjalista
Posty: 394
Rejestracja: 21 lut 2020, 11:22

Re: Przystanki

Post autor: sorig » wczoraj, 15:22

Zmiana nazwy "Borek Fałęcki Pierwszy" na "Solvay" moim zdaniem nietrafiona. Obecna dobrze oddaje charakter tego przystanku, jest tuż przed pętlą. Dodakowo nie powinno się zamieniać między sobą nazw przystanków, bo to mylące.

Trzeba jednak sprawdzić, czy Dworcowa też nie jest do dekomunizacji ;) :D

edek3253
Specjalista
Posty: 256
Rejestracja: 06 kwie 2021, 14:03

Re: Przystanki

Post autor: edek3253 » wczoraj, 15:54

yosujiro pisze: wczoraj, 12:12 Mnie jeszcze śmieszy przystanek Rybitwy Sklep, gdzie do sklepu jest 400m, a sam sklep bliżej następnego przystanku przy Domu Kultury Obrazek
Podobnie przystanek "Wierzyńskiego", który znajduje się u wylotu ulicy Hemara... wcześniej była nazwa "Mydlniki". Powinna być nazwa "Hemara" lub "Mydlniki Klub Kultury".

suchy
Ekspert
Posty: 817
Rejestracja: 27 gru 2021, 17:16

Re: Przystanki

Post autor: suchy » wczoraj, 15:58

sorig pisze: wczoraj, 15:22 Zmiana nazwy "Borek Fałęcki Pierwszy" na "Solvay" moim zdaniem nietrafiona. Obecna dobrze oddaje charakter tego przystanku, jest tuż przed pętlą. Dodakowo nie powinno się zamieniać między sobą nazw przystanków, bo to mylące.

Trzeba jednak sprawdzić, czy Dworcowa też nie jest do dekomunizacji ;) :D
A ja właśnie uważam, że zmiana jest prawidłowa - przecież tyle przez ostatnie lata wyleciało przystanków z "I" czy "II" w nazwie, a "Borek Fałęcki I" cały czas istniał do tej pory.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: tomek i 0 gości