Ten odcinek i tak nie jest płatny.
Jak na to dłużej patrzę to chyba za bardzo nie ma innej opcji i coś po A4 będzie musiało pojechać, albo od Księcia Józefa, albo od Czerwonych Maków, bo inaczej to tylko przez Skawinę do Tyńca się dojedzie.
Ten odcinek i tak nie jest płatny.
Brak słów normalnie, po raz kolejny j..bie się mieszkańców Tyńca jeśli zrobią coś takiego że każą wysiadać na wałach wiślanych i iść na nogach do następnego autobusu, 9km do centrum a komunikacja jak w dzikiej puszczy. Poza tym niby gdzie miałaby być tymczasowa pętla? Chyba u kogoś namichal49944 pisze: 06 paź 2025, 19:36 To rzeczywiście będzie armagedon. Naprawdę nie dało się tego inaczej rozwiązać? I to do tego aż na dwa miesiące zamknięcie.
Wg ZDMK sugerowany objazd jest przez Księcia Józefa i A4. Ciekawe czy 112 tak pojedzie?![]()
https://ztp.krakow.pl/kmk/komunikaty/1637-2025Szanowni Pasażerowie,
uprzejmie informujemy, że od 18 października 2025 r. (sobota) w związku z zamknięciem ulicy Tynieckiej w Kostrzu nastąpią zmiany w funkcjonowaniu KMK:
linia 112:
zostanie zawieszona;
linia 162:
będzie kursować po stałej trasie z częstotliwością co 30 minut w dni powszednie w godzinach szczytu;
linia 203:
będzie kursować po skróconej trasie: Skawina SCK – Skawina Cmentarz – … – Wały Wiślane;
zachowane zostaną kursy wariantowe przez przystanek Tor Kajakowy oraz skrócone do pętli Skawina Podgórki;
przystanek Wały Wiślane 02 będzie pełnił funkcję przystanku początkowego, przystanek końcowy zostanie zlokalizowany naprzeciwko;
linia 496:
będzie kursować po wydłużonej trasie: Łagiewniki – Kostrze OSP, obsługując wszystkie przystanki pośrednie na trasie;
funkcjonowanie linii zostanie wydłużone w dni wolne do godziny 20:00;
linia 612:
będzie kursować po skróconej trasie: Os. Podwawelskie – Kostrze OSP;
linia 712:
zostanie uruchomiona linia zastępcza, kursująca po trasie: Os. Podwawelskie – ul. Bułhaka – Monte Cassino – Bałuckiego – Rynek Dębnicki – Tyniecka – Praska – Zielińskiego – most Zwierzyniecki – Księcia Józefa – Mirowska – przejazd autostradą A4 przez Stopień Wodny Kościuszko – Bolesława Śmiałego – Bogucianka – Tyniec Kamieniołom;
będzie obsługiwać wszystkie przystanki pośrednie na trasie, z wyjątkiem wszystkich przystanków zlokalizowanych wzdłuż ul. Księcia Józefa i Mirowskiej;
zostanie utworzony tymczasowy przystanek Tyniecka Autostrada 71, zlokalizowany po zjeździe z autostrady A4 na ul. Bolesława Śmiałego w kierunku Tyńca;
będzie kursować z częstotliwością co 30 minut w dni powszednie w godzinach szczytu oraz co 40 minut w dni powszednie poza godzinami szczytu i w dni wolne;
linia 762:
zostanie uruchomiona linia zastępcza, kursująca po trasie linii 162 na odcinku: Os. Podwawelskie – Kostrze;
będzie obsługiwać wszystkie przystanki pośrednie na trasie;
będzie kursować z częstotliwością co 30 minut w dni powszednie w godzinach szczytu oraz co 40 minut w dni powszednie poza godzinami szczytu i w dni wolne.
Ale wtedy nie trzeba uruchamiać "762" więc gdyby zostało "162" co pół godziny to chyba wyszłoby na plus, kosztem niestety autobusu do Podgórek do Kostrze Szkoła ale tam napełnienie jest znikome.yosujiro pisze: 07 paź 2025, 19:20 Trasa przez Ciebie zaproponowana jest o ok 3km dłuższa, więc ZTP przy braku kasy na to nie pójdzie, poza tym ten odcinek autostrady do Skotnickiej też potrafi się korkować, a już sama Skotnicka przez większość dnia tak stoi, że patrząc po liniach skawińskich traciłaby więcej czasu niż przez Przegorzały.
Dla Ztp super pomysł, do tego wspaniała koordynacja, 30 na "162 do Podgórek, 30 na "462" do Kostrza OSP, 30 na "112" do Tyńca i 30 na "203" do Skawina Podgórki. Pomijając to że wtedy pusty do Kostrza pojedzie i pełny do Tyńca.karol dżonson pisze: 07 paź 2025, 21:00 To teraz trzeba pilnować żeby f=30/40 przypadkiem nie zostało na 112 i 162 na stałe
No bo powinien jechać przez Salwator i na Cracovię stadion, nie wiem co to za głupi pomysł żeby robić takie koło przez rynek Dębnicki.pjetrek pisze: 07 paź 2025, 22:08 Dla tej 712 przydałby się przystanek Malczewskiego. Dzięki temu byłaby możliwość przesiadki na linie do Salwatora, ewentualnie nawet podejścia w kierunku pętli na Salwatorze i skrócenia podróży w kierunku centrum. A tak to mieszkańcy Tyńca będą musieli jechać naokoło aż do Rynku Dębnickiego/ronda Grunwaldzkiego żeby dostać się do centrum.
Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot], Semrush [Bot] i 2 gości