Rozkłady wakacyjne 2026

- Linie, trasy, rozkłady
Awatar użytkownika
michal49944
Ekspert
Posty: 1030
Rejestracja: 15 mar 2024, 17:07
Lokalizacja: Kraków - Os. Podwawelskie
Polubił: 508 razy
Otrzymał  polubienie: 305 razy

Re: Rozkłady wakacyjne 2026

Post autor: michal49944 » dzisiaj, 17:12

[...]LR2 – będą funkcjonowały według zasad przedstawionych w osobnym komunikacie
Wygląda na to, że ktoś poszedł po rozum do głowy i LR2 wreszcie wróci. :D Choć fakt też, że obecnie to dojechać na Przylasek Rusiecki pociągiem nie wchodzi w grę.

Ydhflx
Ekspert
Posty: 882
Rejestracja: 14 gru 2022, 22:17
Polubił: 356 razy
Otrzymał  polubienie: 254 razy

Re: Rozkłady wakacyjne 2026

Post autor: Ydhflx » dzisiaj, 17:24

tiross pisze: dzisiaj, 17:06 Odnośnie do zmian nazw przystanków: Bronowice Wielkie Wschód... no cóż za precyzja :D. Chełmońskiego Osiedle można było zostawić jak był, pętli nadać nazwę Stawowa a obecnemu Stawowa np. Jasnogórska Estakada. Bulwarowa bez ogródków działkowych, ulica jest dość długa chociaż tylko fragmentem jeździ KM, jak dla mnie mogło zostać po staremu, zawsze to lepsze doprecyzowanie. Arka Pana, zmiana raczej marginalna, niepotrzebna bo i tak każdy wiedział o jaką Arkę chodzi. Na plus pozbycie się Os. Pod Fortem na rzecz nazwy Kliny - to powinno być wprowadzone lata temu, chociaż i tak pozostaje niedosyt, przystanek końcowy mógłby się nazywać Kliny-Zacisze, a wcześniejszy o tej samej nazwie Bartla lub Korpala od przecznicy. Pozostałe zmiany nazw raczej kosmetyczne.
Bronowice Wielkie Wschód to dla mnie in plus, bo to pętla. Owszem, mniej precyzyjne, ale teraz takie 501 jadąc przez całe miasto będzie miało na przodzie napisany rejon dokąd jedzie, a nie nazwę jakiejś uliczki osiedlowej. Analogicznie zresztą zmieniono jakiś czas temu w drugą stronę, teraz jedzie na Zalew Nowohucki i od razu wiadomo gdzie to mniej więcej jest; wcześniej jechało na Bulwarową i się mieszkaniec Bronowic zastanawiał czy to gdzieś nad Wisłą czy o co chodzi...

Analogiczny zresztą problem z Os. Pod Fortem. Fortów w Krakowie to jest chyba kilkadziesiąt, więc ta nazwa absolutnie nic nie mówiła.

Inny problem jest ze Swoszowice SKA P+R oraz Mydlniki Wapiennik SKA P+R. Są spore szanse że takie tasiemce będą się wyświetlać w dwóch linijkach, mając w drugiej "SKA P+R". Czyli wyświetlacz kierunkowy pojazdu zamiast będąc częścią SIP to robi w pewnym sensie za reklamę...

Zaś co do 137 - o dziwo nie zawieszona, choć z f50 to pasażerów sobie nie zyska. Nikt na to nie będzie czekał, jak w praktycznie każdej relacji jest częstsza alternatywa.

Woof
Miłośnik
Posty: 64
Rejestracja: 19 lut 2020, 18:50
Polubił: 104 razy
Otrzymał  polubienie: 23 razy

Re: Rozkłady wakacyjne 2026

Post autor: Woof » dzisiaj, 17:43

W kwestii tramwajów:
Porownanie_2024_25_26.png
Porownanie_2024_25_26.png (70.49 KiB) Przejrzano 640 razy
  • "8": wzmocnienie poza godzinami szczytu (co 10 minut zamiast co 20)
  • "11": utrzymanie kursowania w soboty względem zeszłego roku, wciąż nie kursuje jednak w święta (tak jak w 2024 roku)
  • "16": utrzymanie kursowania w dni powszednie względem zeszłego roku
  • "20", "50": zwiększenie częstotliwości przez dwa tygodnie do 10 lipca oraz w ostatnim tygodniu wakacji od 24 sierpnia ("20" co 10 minut przez cały dzień, "50" co 5 minut w godzinach szczytu)
  • "49", "75": utrzymanie kursowania w dni powszednie w godzinach szczytu względem obu poprzednich lat
  • "74": częstotliwość co 10 minut w godzinach szczytu to na odcinku Teatr Słowackiego - Wzgórza wzmocnienie względem standardowego rozkładu wakacyjnego "4"
Ogólny bilans wydaje się korzystny w porównaniu do ubiegłych lat.

cynamon
Znawca
Posty: 166
Rejestracja: 31 lip 2023, 23:57
Polubił: 36 razy
Otrzymał  polubienie: 23 razy

Re: Rozkłady wakacyjne 2026

Post autor: cynamon » dzisiaj, 18:57

Szanowni Pasażerowie,

uprzejmie informujemy, że od dnia 27 czerwca 2026 r. (sobota) linie rekreacyjne i sezonowe będą funkcjonować według następującego porządku.

Linie 100, 101 i 102:
w soboty i dni świąteczne będą kursować z częstotliwością zwiększoną do 30 minut w godz. ok. 10:00 – 18:00;
w przypadku prognozowanej niekorzystnej pogody dodatkowe kursy nie będą realizowane i linie będą kursować z częstotliwością co 60 minut.
https://ztp.krakow.pl/kmk/komunikaty/2001-2026

Częstotliwość kursowania 102 zależna od pogody? 🙃

pjetrek
Ekspert
Posty: 861
Rejestracja: 22 gru 2020, 17:31
Polubił: 32 razy
Otrzymał  polubienie: 96 razy

Re: Rozkłady wakacyjne 2026

Post autor: pjetrek » dzisiaj, 19:09

Ydhflx pisze: dzisiaj, 17:24
Zaś co do 137 - o dziwo nie zawieszona, choć z f50 to pasażerów sobie nie zyska. Nikt na to nie będzie czekał, jak w praktycznie każdej relacji jest częstsza alternatywa.
Według google maps piechotą jest 50 minut od pętli do pętli. 8-)
Co do Klin to aż się prosi Kliny Zacisze, tym bardziej że właściwie Kliny to okolice ulicy Narvik i Judyma. Może poprawią we wrześniu, tak jak zeszłoroczny eksperyment z Kampusem na Ruczaju ;)

lukaszpdg
Pomiarowiec
Posty: 934
Rejestracja: 18 lut 2020, 0:07
Lokalizacja: Kraków
Polubił: 8 razy
Otrzymał  polubienie: 16 razy

Re: Rozkłady wakacyjne 2026

Post autor: lukaszpdg » dzisiaj, 19:36

cynamon pisze: dzisiaj, 18:57 https://ztp.krakow.pl/kmk/komunikaty/2001-2026

Częstotliwość kursowania 102 zależna od pogody? 🙃
Tak. Wystarczy popatrzeć na Bielańsko-Tyniecki Park Krajobrazowy i stąd zapewne zwiększenie częstotliwości "102". Nie zapominajmy też o tegorocznych wyborach.
michal49944 pisze: dzisiaj, 17:12
Wygląda na to, że ktoś poszedł po rozum do głowy i LR2 wreszcie wróci. :D Choć fakt też, że obecnie to dojechać na Przylasek Rusiecki pociągiem nie wchodzi w grę.
Tak, wraca. Odsyłam do tego komunikatu:
viewtopic.php?p=70440#p70440

Awatar użytkownika
mkm3
Ekspert
Posty: 1252
Rejestracja: 02 mar 2020, 9:47
Otrzymał  polubienie: 47 razy

Re: Rozkłady wakacyjne 2026

Post autor: mkm3 » dzisiaj, 19:53

Linia 300 co 10 min od 5 do 23? Czy to nie przesada?

Fortissimo
Pasażer
Posty: 26
Rejestracja: 25 mar 2026, 22:43
Polubił: 9 razy
Otrzymał  polubienie: 18 razy

Re: Rozkłady wakacyjne 2026

Post autor: Fortissimo » dzisiaj, 19:59

mkm3 pisze: dzisiaj, 19:53 Linia 300 co 10 min od 5 do 23? Czy to nie przesada?
Myślę że jest ok. Linie o specjalnym przeznaczeniu, a taką właśnie jest "lotniskowa" 300, mogą na swój sposób być stratne finansowo aby zapełnić komfort i wygodę podróży pasażerów. W okresie wakacyjnym dodatkowe kursy na lotnisko są potrzebne tak czy inaczej, a im częściej linia centrum-lotnisko kursuje w ciągu dnia tym lepszy wizerunek miasta w oczach turystów.

Awatar użytkownika
karol dżonson
Znawca
Posty: 143
Rejestracja: 24 wrz 2025, 17:33
Polubił: 196 razy
Otrzymał  polubienie: 183 razy

Re: Rozkłady wakacyjne 2026

Post autor: karol dżonson » dzisiaj, 20:04

duży plus za f10 dla ósemki w międzyszczycie. f20 to była katorga dla przesiadających się na r. Matecznego. Plus też za przegubowce na 301 w weekendy.

Z kolei dla linii 194/494 komunikat jest niejednoznaczny. Czy 194 będzie miało całodzienne f20 zaś 494 będzie szczytówką, czy z kolei obie linie będą miały f20/40 Xd? Trzeba zgadywać.

suchy
Ekspert
Posty: 1412
Rejestracja: 27 gru 2021, 17:16
Polubił: 31 razy
Otrzymał  polubienie: 124 razy

Re: Rozkłady wakacyjne 2026

Post autor: suchy » dzisiaj, 20:51

karol dżonson pisze: dzisiaj, 20:04 Z kolei dla linii 194/494 komunikat jest niejednoznaczny. Czy 194 będzie miało całodzienne f20 zaś 494 będzie szczytówką, czy z kolei obie linie będą miały f20/40 Xd? Trzeba zgadywać.
ŁĄCZNA częstotliwość obu linii to f-10 = czyli obie będą jeździły na przemian co 20 minut, dając wypadkowe f-10 :D
A poza szczytem zejdą do f-40, dając łącznie f-20 :lol:

kry5
Miłośnik
Posty: 77
Rejestracja: 26 mar 2022, 17:23
Polubił: 1 raz
Otrzymał  polubienie: 12 razy

Re: Rozkłady wakacyjne 2026

Post autor: kry5 » dzisiaj, 21:13

suchy pisze: dzisiaj, 20:51 ŁĄCZNA częstotliwość obu linii to f-10 = czyli obie będą jeździły na przemian co 20 minut, dając wypadkowe f-10 :D
A poza szczytem zejdą do f-40, dając łącznie f-20 :lol:
Bez sensu, to już lepsze było to szczytowe 494. Juz sobie wyobrażam czekanie 40 minut na krowodrzy na 194....

krk_kmk
Znawca
Posty: 107
Rejestracja: 20 lis 2020, 9:59
Lokalizacja: Kraków, Dzielnica XI
Polubił: 25 razy
Otrzymał  polubienie: 22 razy

Re: Rozkłady wakacyjne 2026

Post autor: krk_kmk » dzisiaj, 21:29

Tyle lat było Osiedle Kurdwanów i nikomu nie przeszkadzało. :x Najwyraźniej komuś w ZTP się nudziło .... Bez sensu zmiana
Bez stresu, to tylko post ;)

krawiec
Specjalista
Posty: 491
Rejestracja: 29 sie 2020, 23:23
Polubił: 2 razy
Otrzymał  polubienie: 22 razy

Re: Rozkłady wakacyjne 2026

Post autor: krawiec » dzisiaj, 21:36

mkm3 pisze: dzisiaj, 19:53 Linia 300 co 10 min od 5 do 23? Czy to nie przesada?
Czyżby 300 została całodobowa? :D
Skoro w pozostały godzinach ma kursować co 20 min :)

canoe_bart
Specjalista
Posty: 212
Rejestracja: 23 lis 2024, 14:48
Polubił: 150 razy
Otrzymał  polubienie: 116 razy
Kontakt:

Re: Rozkłady wakacyjne 2026

Post autor: canoe_bart » 29 min temu

kry5 pisze: dzisiaj, 21:13 Bez sensu, to już lepsze było to szczytowe 494. Juz sobie wyobrażam czekanie 40 minut na krowodrzy na 194....
Obstawiam, że będzie tak, jak w zeszłym roku, a ktoś tym razem po prostu nie doprecyzował komunikatu (zresztą nie pierwszy raz, co było z reguły prostowane). Poza tym nigdy nie było tak, żeby 494 kursowała w weekendy. Inna sprawa, że w zeszłorocznej umowie przewozowej z MPK 494 w wakacje ma wpisane dwa razy mniej kursów niż 194, co wymusza, aby ta druga była całodzienna, a ta pierwsza - szczytowa.

Mr. Passenger
Specjalista
Posty: 239
Rejestracja: 22 sie 2020, 13:05
Lokalizacja: Ruczaj
Polubił: 33 razy
Otrzymał  polubienie: 43 razy

Re: Rozkłady wakacyjne 2026

Post autor: Mr. Passenger » 20 min temu

Chełmońskiego Pętla Bronowice Wielkie Wschód
(...)
Os. Kurdwanów Kurdwanów Południe
Os. Pod Fortem Kliny
Czy "Chełmońskiego Pętla" nie może nazywać się po prostu "Galeria Bronowice"? Skoro mamy "Bonarkę" i "Park Wodny" to chyba z GB nie byłoby problemu. Zresztą kombinowanie z nazwami kierunków geograficznych przypomina mi twórczość lat 90. i 00. To samo się tyczy "Kurdwanowa". Można by po prostu zrobić "Kurdwanów Nowy" (dosłownie taka jest nazwa osiedla znajdującego się obok).

Z kolei "Kliny" to równie słaby pomysł, bo przecież już teraz przy Zawiszy znajduje się przystanek "Os. Kliny", który znacznie bardziej odpowiada historycznej nazwie rejonu. Jak wspomniano wyżej i jak sam wspominałem wiele razy wcześniej najlepszym rozwiązaniem byłyby "Kliny Zacisze" odpowiadające nazwie osiedla obok, a "Kliny Zacisze" zmienić na "Bartla" lub "Korpala".

Mydlniki Wapiennik P+R Mydlniki Wapiennik SKA P+R
Swoszowice SKA Swoszowice SKA P+R
To chyba najabsurdalniejsza zmiana, bez sensu wpychać ten P+R tutaj. Już samo wrzucanie tego do każdej pętli tramwajowej jest głupie, wystarczyło zostawić samo SKA i nie robić niepotrzebnego zamieszania

Na plus zmiana "Bulwarowej", "Dąbka", "Os. Akademickiego" i przystanków w Toniach - każde uproszczenie nazwy zawsze na plus

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bombardier NGT6, canoe_bart, sorig, suchy i 5 gości