Niemcy

Awatar użytkownika
Kaszmir
Administrator
Posty: 7595
Rejestracja: 30 sty 2020, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Polubił: 271 razy
Otrzymał  polubienie: 653 razy
Kontakt:

Re: Niemcy

Post autor: Kaszmir » 13 kwie 2026, 12:34

Kacper pisze: 12 kwie 2026, 20:38Fajna zaletą takiego rozwiązania wydaje się możliwość odpięcia i pozostawienia przyczepy na pętli na poranki i wieczory - dzięki temu można efektywnie regulować podaż puszczając większy (o przyczepę) skład w godzinach szczytu.
W tramwajach MPK świadomie odeszło od wielowagonowych składów na rzecz jednoprzestrzennych. Zaletą jest większe bezpieczeństwo i mniejsza dewastacja pojazdów, wady to właśnie mniejsza elastyczność taborowa.

scyzor663
Ekspert
Posty: 574
Rejestracja: 10 lis 2023, 9:36
Polubił: 51 razy
Otrzymał  polubienie: 215 razy

Re: Niemcy

Post autor: scyzor663 » 13 kwie 2026, 13:14

Kaszmir pisze: 13 kwie 2026, 12:34 W tramwajach MPK świadomie odeszło od wielowagonowych składów na rzecz jednoprzestrzennych. Zaletą jest większe bezpieczeństwo i mniejsza dewastacja pojazdów, wady to właśnie mniejsza elastyczność taborowa.
W dobie kamer chyba ta dewastacja już nie ma takiego znaczenia - w 40 metrowym tramwaju motorniczy też za wiele nie widzi co się dzieje z tyłu nie patrząc w kamery.

Gołąb_NGT8
Specjalista
Posty: 242
Rejestracja: 09 mar 2025, 20:05
Polubił: 710 razy
Otrzymał  polubienie: 15 razy

Re: Niemcy

Post autor: Gołąb_NGT8 » 13 kwie 2026, 15:37

Przyczepka pomalowana, żeby udawać, że jest produkcji Solarisa.

cynamon
Znawca
Posty: 170
Rejestracja: 31 lip 2023, 23:57
Polubił: 39 razy
Otrzymał  polubienie: 36 razy

Re: Niemcy

Post autor: cynamon » 13 kwie 2026, 23:56

Gołąb_NGT8 pisze: 13 kwie 2026, 15:37 Przyczepka pomalowana, żeby udawać, że jest produkcji Solarisa.
Najzabawniejsze jest to, że tylko z jednej strony (lewej) ma zrobioną imitację solarisowych nadkoli.

clash
Znawca
Posty: 178
Rejestracja: 28 mar 2025, 19:29
Polubił: 8 razy
Otrzymał  polubienie: 75 razy

Re: Niemcy

Post autor: clash » 15 kwie 2026, 15:07

kucyk pisze: 11 kwie 2026, 11:46 Ten artykuł jak i zapewne inne dostępne w sieci potwierdzają tylko to o czym wiemy wszyscy. Jako naród jesteśmy biedni jak mysz pod stołem. U nas w Krakowie zachwalamy się do chwili obecnej (zapewne jeszcze tak będzie jeszcze z 20 lat) Bombardierami NGT6 z końcówki lat 90 XX wieku które jeździć będą jeszcze z 30 lat. A takie miasta niemieckie wymieniają wagony wyprodukowane z końcem 1-wszej dekady XXI wieku. To pokazuje tylko przepaść technologiczną między wschodem a zachodem Europy. Nadal jesteśmy z jakieś 20, 30 lat w tyle praktycznie na każdej możliwej sferze życia czy to prywatnej czy publicznej. Kiedyś modne i praktyczne było mówienie: "trzydzieści lat za Murzynami". Oczywiście proszę tego nie brać dosłownie - nic nie mam do tej czy innej ludzkiej rasy. ;)
Nie przesadzaj. Nie jest aż tak źle. W ciągu 25 lat Kraków kupił 220 nowych tramwajów czyli prawie 9 rocznie a następne już się produkują.
Przy aktualnym ilostanie 360 pociągów daje to 40 lat eksploatacji. Na tramwaj to nie jest tak dużo. A pamiętajmy że w tym czasie została wymieniona też cała flota autobusowa.

Dr2
Specjalista
Posty: 448
Rejestracja: 01 maja 2021, 18:15
Otrzymał  polubienie: 4 razy

Re: Niemcy

Post autor: Dr2 » dzisiaj, 16:00

Upały mocno dają się we znaki i u naszych zachodnich sąsiadów. Lipsk wczoraj, Norymberga dzisiaj - całkowicie zawiesiły komunikację tramwajową, na ten moment do poniedziałkowego wieczoru.
Przyczyną jest wypływająca masa bitumiczna uszczelniająca torowisko. Usterka ta sama co u nas w 2010 na ulicy Pawiej: https://fotozajezdnia.pl/details.php?im ... ode=search



Straßenschäden: VAG stellt den Straßenbahnverkehr in Nürnberg auch am Sonntag komplett ein
Uszkodzenia dróg: VAG całkowicie zawiesza w niedzielę kursowanie tramwajów w Norymberdze


Wegen Straßenschäden: In Nürnberg fahren auch am Montag erstmal keine Straßenbahnen
Z powodu uszkodzeń dróg: W poniedziałek w Norymberdze nie będą kursować żadne tramwaje



DRASTISCHE MASSNAHME WEGEN HITZE: LVB STELLEN TRAM-BETRIEB BIS IN DIE NACHT ZU MONTAG EIN
DRASTYCZNY ŚRODEK Z POWODU UPAŁÓW: LVB ZAWIESZA DZIAŁALNOŚĆ TRAMWAJOWĄ DO PONIEDZIAŁKOWEGO WIECZORU

Gołąb_NGT8
Specjalista
Posty: 242
Rejestracja: 09 mar 2025, 20:05
Polubił: 710 razy
Otrzymał  polubienie: 15 razy

Re: Niemcy

Post autor: Gołąb_NGT8 » dzisiaj, 20:34

Na szczęście Norymberga ma metro.

Ydhflx
Ekspert
Posty: 895
Rejestracja: 14 gru 2022, 22:17
Polubił: 388 razy
Otrzymał  polubienie: 270 razy

Re: Niemcy

Post autor: Ydhflx » 43 min temu

Załączam też obrazek z Essen, tam to im dopiero wyskoczyło

https://x.com/_aufgegleist/status/2071276116430528766

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: tramwajowy i 1 gość