Tramwaj Cichy Kącik - Piastowska - Azory
- Kaszmir
- Administrator
- Posty: 7595
- Rejestracja: 30 sty 2020, 21:20
- Lokalizacja: Kraków
- Polubił: 270 razy
- Otrzymał polubienie: 652 razy
- Kontakt:
Re: Tramwaj Cichy Kącik - Piastowska - Azory
Zachęcamy do podpisania petycji w sprawie tramwaju na Piastowskiej, współtworzonej przez Moderatorów PKK:
https://www.petycjeonline.com/tak_dla_b ... w_krakowie
https://www.petycjeonline.com/tak_dla_b ... w_krakowie
- Kowalik
- Ekspert
- Posty: 835
- Rejestracja: 08 lut 2022, 14:38
- Polubił: 44 razy
- Otrzymał polubienie: 129 razy
Re: Tramwaj Cichy Kącik - Piastowska - Azory
https://lovekrakow.pl/koniec-planow-pol ... ewykonalne
Planowana od dawna linia tramwajowa Cichy Kącik – Azory nie powstanie. Stanisław Kracik zapowiedział, że miasto zrealizuje jedynie krótszy odcinek do ul. Podchorążych.
-
Woof
- Miłośnik
- Posty: 65
- Rejestracja: 19 lut 2020, 18:50
- Polubił: 113 razy
- Otrzymał polubienie: 30 razy
Re: Tramwaj Cichy Kącik - Piastowska - Azory
Czyli cała trasa do Azorów a następnie do Jasnogórskiej będzie wisieć na Dworcu Towarowym. Podobnie jak długa trasa do Górki Narodowej. Jakiekolwiek zdarzenie między KG a DT będzie się równało tramwajowemu odcięciu tych części miasta od centrum i w ogóle od reszty sieci.
Wiem, że to nie jest umocowane jednoznacznie w przepisach, ale podobno rolą komisarza jest bieżące administrowanie, a nie wydawanie strategicznych decyzji o poważnych skutkach dla układu komunikacyjnego miasta...?
Wiem, że to nie jest umocowane jednoznacznie w przepisach, ale podobno rolą komisarza jest bieżące administrowanie, a nie wydawanie strategicznych decyzji o poważnych skutkach dla układu komunikacyjnego miasta...?
- Kaszmir
- Administrator
- Posty: 7595
- Rejestracja: 30 sty 2020, 21:20
- Lokalizacja: Kraków
- Polubił: 270 razy
- Otrzymał polubienie: 652 razy
- Kontakt:
Re: Tramwaj Cichy Kącik - Piastowska - Azory
Bez połączenia z ciągiem bronowickim, to sytuacja Krowodrzy Górki, Górki Narodowej i Azorów wydawać się będzie nawet gorsza niż obecnie ciągu bronowickiego. Wszak w tym drugim przypadku na jednej trasie wisi obecnie w szczycie 28 kursów/h (w stałym układzie). Tymczasem Krowodrza z Azorami to będzie przynajmniej 40/h.
-
miki3uwu
- Znawca
- Posty: 143
- Rejestracja: 28 mar 2025, 13:23
- Lokalizacja: Kurdwanów
- Polubił: 2 razy
- Otrzymał polubienie: 39 razy
Re: Tramwaj Cichy Kącik - Piastowska - Azory
Skoro to teren jest problemem to może wrócimy do koncepcji kolei gondolowej xd? Trzy stacje, Azory, może nad nowym przystankiem kolejowym i nad przystankiem Głowackiego
-
scyzor663
- Ekspert
- Posty: 574
- Rejestracja: 10 lis 2023, 9:36
- Polubił: 51 razy
- Otrzymał polubienie: 215 razy
Re: Tramwaj Cichy Kącik - Piastowska - Azory
Ludzie, ale ten chłop jest odklejony, co to wg za retoryka, co to za słownictwo...
A na Aleję Kijowską nawet się nie wybieram, bo tam ludzie nas nie wpuszczą i w ogóle nie ma o czym mówić.
Rozumiem, że nie można po prostu puścić tramwaju po jezdni...Przez ul. Głowackiego nie przejdziemy z uwagi na dwa zabytki przy przejściu.
- Kaszmir
- Administrator
- Posty: 7595
- Rejestracja: 30 sty 2020, 21:20
- Lokalizacja: Kraków
- Polubił: 270 razy
- Otrzymał polubienie: 652 razy
- Kontakt:
Re: Tramwaj Cichy Kącik - Piastowska - Azory
Poza centrum Miasto unika kierowania torowisk po jezdni by tramwaje nie utykały w korkach. Rozumiem to bo to nie jest nawet kwestia lokalna - jeśli kurs utknie w jednym miejscu, to opóźnienie rzutuje na całą trasę.
Tak czy owak szkoda. Wierzę, że jeszcze uda się znaleźć jakieś rozwiązanie by torowisko z Azorów gdzieś do ciągu bronowickiego jednak powstało.
-
scyzor663
- Ekspert
- Posty: 574
- Rejestracja: 10 lis 2023, 9:36
- Polubił: 51 razy
- Otrzymał polubienie: 215 razy
Re: Tramwaj Cichy Kącik - Piastowska - Azory
Ja to rozumiem, i jest to oczywiste, ale lepiej by było żeby tramwaj jechał jezdnią niż nie jechał wcale. Jak chodzi tylko o sam region skrzyżowania to można pomyśleć o chwilowym wjeździe na jezdnię, a później znowu na wydzielone torowisko. Chociaż i tak nie wiem co tam jest takiego zabytkowego, ta trybuna z blachy falistej?Kaszmir pisze: 24 cze 2026, 9:11 Poza centrum Miasto unika kierowania torowisk po jezdni by tramwaje nie utykały w korkach. Rozumiem to bo to nie jest nawet kwestia lokalna - jeśli kurs utknie w jednym miejscu, to opóźnienie rzutuje na całą trasę.
Tak czy owak szkoda. Wierzę, że jeszcze uda się znaleźć jakieś rozwiązanie by torowisko z Azorów gdzieś do ciągu bronowickiego jednak powstało.
-
Tramwajolog14
- Ekspert
- Posty: 615
- Rejestracja: 22 lis 2020, 23:01
- Lokalizacja: Kraków
- Polubił: 158 razy
- Otrzymał polubienie: 54 razy
Re: Tramwaj Cichy Kącik - Piastowska - Azory
Jedynym miejscem, gdzie tramwaj stałby w korku jest Głowackiego w stronę skrzyżowania z Podchorążych. Może kontrowersyjne, ale myślę, że warto byłoby przeanalizować ograniczenie ruchu na Głowackiego na odcinku przed samym skrzyżowaniem, wraz z odwróceniem kierunku ruchu na ul. Halczyna. Wtedy na Głowackiego tramwaj w jezdni nie utykałby w korkach przed skrzyżowaniem, gdyż ruch ogólny kierowałby się przez ul. Halczyna na Rydla lub w ogóle przez Kijowską.
W drugą stronę na Głowackiego raczej nie ma problemów z zatorami, więc tramwaj w ruchu ogólnym powinien jechać płynnie.
W drugą stronę na Głowackiego raczej nie ma problemów z zatorami, więc tramwaj w ruchu ogólnym powinien jechać płynnie.
- Pokrzywa
- Ekspert
- Posty: 648
- Rejestracja: 27 sie 2022, 10:37
- Polubił: 115 razy
- Otrzymał polubienie: 97 razy
Re: Tramwaj Cichy Kącik - Piastowska - Azory
Dlaczego wydaje mi się, że Kracik to jest trochę kozioł ofiarny za Miszalskiego, który przekazuje trudne ale prawdziwe info na zasadzie "don't shoot the messenger". Pokazuje się druga twarz UMK, która wszędzie szuka oszczędności, zaciska śrubę i pasek, ciekawe jak się to dalej potoczy...
ona/jej
-
Ydhflx
- Ekspert
- Posty: 891
- Rejestracja: 14 gru 2022, 22:17
- Polubił: 385 razy
- Otrzymał polubienie: 270 razy
Re: Tramwaj Cichy Kącik - Piastowska - Azory
Może, ale i może nie. W końcu na projektowaną Starowiślną było/jest 80mln dotacji; więc porzucenie projektu może wyjść drożej, a ulica może nie wytrzymać aż zrobią nowy projekt bo jest w stanie agonalnym.Pokrzywa pisze: 24 cze 2026, 12:53 Dlaczego wydaje mi się, że Kracik to jest trochę kozioł ofiarny za Miszalskiego, który przekazuje trudne ale prawdziwe info na zasadzie "don't shoot the messenger". Pokazuje się druga twarz UMK, która wszędzie szuka oszczędności, zaciska śrubę i pasek, ciekawe jak się to dalej potoczy...
Zastanawiam się też, co Kracik ma na myśli, mówiąc że projekt idzie do kosza. Co stoi na przeszkodzie, aby kolejny prezydent to z przysłowiowego kosza wyjął? Terminy decyzji akurat w te kilka miesięcy miną? Raczej wątpię, bo remont i tak był planowany jak skończą Bagatelę (o ile dobrze pamiętam).
-
canoe_bart
- Specjalista
- Posty: 221
- Rejestracja: 23 lis 2024, 14:48
- Polubił: 159 razy
- Otrzymał polubienie: 124 razy
- Kontakt:
Re: Tramwaj Cichy Kącik - Piastowska - Azory
Domyślam się, że to jest klasyczny suchar (nie pierwszy zresztą na tym forum) - ale powodzenia życzę z posadowieniem podpór nad linią kolejową o znaczeniu paneuropejskim, ingerencją w Park Młynówki Królewskiej, już nie wspominając o tym, że taka inwestycja zostałaby definitywnie zamknięta na etapie postępowania środowiskowego z uwagi na to, że MON nie pozwoli na naruszenie integralności terenu zamkniętego, gdzie leży choćby jednostka powietrznodesantowa, choćby poprzez uniemożliwienie wizualnej ochrony obiektów strategicznych i w konsekwencji zwiększenie podatności na ataki balistyczne.miki3uwu pisze: 24 cze 2026, 1:46 Skoro to teren jest problemem to może wrócimy do koncepcji kolei gondolowej xd? Trzy stacje, Azory, może nad nowym przystankiem kolejowym i nad przystankiem Głowackiego
Nie tyle trybuna (bo ta jest już rozebrana), co ten nieszczęsny mur i zaplecze techniczne przy głównym wjeździe na teren stadionu - ZIS się konsekwentnie nie zgadza na ich rozbiórkę (nawet sam dyrektor ZIM to przyznał na komisji infrastruktury ponad dwa tygodnie temu). No i przedszkole, gdzie można się spodziewać, że rodzice dzieci doń uczęszczających będą protestować przeciwko jakiemukolwiek wejściu z pasem drogowym w obręb ich placówki, tym bardziej, że budynek akurat jest w gminnej ewidencji zabytków (abstrahując już nawet od ostatnich cyrków mających miejsce z tego typu obiektami).scyzor663 pisze: 24 cze 2026, 9:39
Ja to rozumiem, i jest to oczywiste, ale lepiej by było żeby tramwaj jechał jezdnią niż nie jechał wcale. Jak chodzi tylko o sam region skrzyżowania to można pomyśleć o chwilowym wjeździe na jezdnię, a później znowu na wydzielone torowisko. Chociaż i tak nie wiem co tam jest takiego zabytkowego, ta trybuna z blachy falistej?
Pytanie, czy wojsko w ogóle się zgodzi na odcięcie jednej z dróg dojazdu do ich nieruchomości i robienie objazdu przez Wrocławską, bo tego nie byłbym pewien. No i z tego samego względu też pozostaje kwestia dojazdu do posesji współdzielonej przez ZDW i pobliskie usługi samochodowe - skończy się to tym, że wszystkie autobusy jadące w kierunku stacji Kraków Łobzów od południa i wschodu, będą stać w jeszcze większych korkach.Tramwajolog14 pisze: 24 cze 2026, 10:03 Jedynym miejscem, gdzie tramwaj stałby w korku jest Głowackiego w stronę skrzyżowania z Podchorążych. Może kontrowersyjne, ale myślę, że warto byłoby przeanalizować ograniczenie ruchu na Głowackiego na odcinku przed samym skrzyżowaniem, wraz z odwróceniem kierunku ruchu na ul. Halczyna. Wtedy na Głowackiego tramwaj w jezdni nie utykałby w korkach przed skrzyżowaniem, gdyż ruch ogólny kierowałby się przez ul. Halczyna na Rydla lub w ogóle przez Kijowską.
W drugą stronę na Głowackiego raczej nie ma problemów z zatorami, więc tramwaj w ruchu ogólnym powinien jechać płynnie.
-
Tramwajolog14
- Ekspert
- Posty: 615
- Rejestracja: 22 lis 2020, 23:01
- Lokalizacja: Kraków
- Polubił: 158 razy
- Otrzymał polubienie: 54 razy
Re: Tramwaj Cichy Kącik - Piastowska - Azory
Przejazd dla pojazdów specjalnych, czy wojska mógłby pozostać, chodziło mi o ruch ogólny.canoe_bart pisze: 24 cze 2026, 16:09 Pytanie, czy wojsko w ogóle się zgodzi na odcięcie jednej z dróg dojazdu do ich nieruchomości i robienie objazdu przez Wrocławską, bo tego nie byłbym pewien.
Znaczenie tych autobusów znacząco by spadło po otwarciu linii tramwajowej.canoe_bart pisze: 24 cze 2026, 16:09 No i z tego samego względu też pozostaje kwestia dojazdu do posesji współdzielonej przez ZDW i pobliskie usługi samochodowe - skończy się to tym, że wszystkie autobusy jadące w kierunku stacji Kraków Łobzów od południa i wschodu, będą stać w jeszcze większych korkach.
-
canoe_bart
- Specjalista
- Posty: 221
- Rejestracja: 23 lis 2024, 14:48
- Polubił: 159 razy
- Otrzymał polubienie: 124 razy
- Kontakt:
Re: Tramwaj Cichy Kącik - Piastowska - Azory
Tylko na pewno nie będzie jak zmienić liczby kursów ani przetrasować tych linii z uwagi na to, że każda z nich obsługuje zupełnie inny obszar Dzielnicy IV, nie mówiąc o tym, że raczej nikt nie poprowadzi w układzie stałym marszruty z Górki Narodowej przez KG, Opolską i Weissa. 130 jest nie do ruszenia z oczywistych względów, zatem odpada. 102 zapewnia bezpośredni dojazd z południowej części Krowodrzy Górki w rejon Biprostalu oraz dowozi z Woli Justowskiej na tramwaje z Cichego Kącika, będąc przy okazji jedyną linią na Zakamyczu, więc ciężko będzie ją sensownie rozdzielić. 144 na ten moment też jest nie do ruszenia z uwagi na że jest to jedyna linia na Pachońskiego i Piaszczystej, która zapewnia na dodatek odrębną relację względem tramwaju. Jedyną linią, którą dałoby się jakkolwiek ruszyć, byłaby 494, ale najpewniej doszłoby do wchłonięcia jej kursów przez 194 z uwagi na to, że rejon Mazowieckiej, zwłaszcza po rozpoczęciu roku akademickiego, nie może zostać z mniej niż 12 kursami/h w szczycie do Alej, bo inaczej skazujemy się tam na permanentną niezabieralność.Tramwajolog14 pisze: 24 cze 2026, 16:42
Znaczenie tych autobusów znacząco by spadło po otwarciu linii tramwajowej.
Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość
