Re: Rozkłady wakacyjne 2026
: 22 cze 2026, 17:12
Wygląda na to, że ktoś poszedł po rozum do głowy i LR2 wreszcie wróci.[...]LR2 – będą funkcjonowały według zasad przedstawionych w osobnym komunikacie
www.forum.pkk.net.pl
https://forum.pkk.net.pl/
Wygląda na to, że ktoś poszedł po rozum do głowy i LR2 wreszcie wróci.[...]LR2 – będą funkcjonowały według zasad przedstawionych w osobnym komunikacie
Bronowice Wielkie Wschód to dla mnie in plus, bo to pętla. Owszem, mniej precyzyjne, ale teraz takie 501 jadąc przez całe miasto będzie miało na przodzie napisany rejon dokąd jedzie, a nie nazwę jakiejś uliczki osiedlowej. Analogicznie zresztą zmieniono jakiś czas temu w drugą stronę, teraz jedzie na Zalew Nowohucki i od razu wiadomo gdzie to mniej więcej jest; wcześniej jechało na Bulwarową i się mieszkaniec Bronowic zastanawiał czy to gdzieś nad Wisłą czy o co chodzi...tiross pisze: dzisiaj, 17:06 Odnośnie do zmian nazw przystanków: Bronowice Wielkie Wschód... no cóż za precyzja. Chełmońskiego Osiedle można było zostawić jak był, pętli nadać nazwę Stawowa a obecnemu Stawowa np. Jasnogórska Estakada. Bulwarowa bez ogródków działkowych, ulica jest dość długa chociaż tylko fragmentem jeździ KM, jak dla mnie mogło zostać po staremu, zawsze to lepsze doprecyzowanie. Arka Pana, zmiana raczej marginalna, niepotrzebna bo i tak każdy wiedział o jaką Arkę chodzi. Na plus pozbycie się Os. Pod Fortem na rzecz nazwy Kliny - to powinno być wprowadzone lata temu, chociaż i tak pozostaje niedosyt, przystanek końcowy mógłby się nazywać Kliny-Zacisze, a wcześniejszy o tej samej nazwie Bartla lub Korpala od przecznicy. Pozostałe zmiany nazw raczej kosmetyczne.
https://ztp.krakow.pl/kmk/komunikaty/2001-2026Szanowni Pasażerowie,
uprzejmie informujemy, że od dnia 27 czerwca 2026 r. (sobota) linie rekreacyjne i sezonowe będą funkcjonować według następującego porządku.
Linie 100, 101 i 102:
w soboty i dni świąteczne będą kursować z częstotliwością zwiększoną do 30 minut w godz. ok. 10:00 – 18:00;
w przypadku prognozowanej niekorzystnej pogody dodatkowe kursy nie będą realizowane i linie będą kursować z częstotliwością co 60 minut.
Według google maps piechotą jest 50 minut od pętli do pętli.Ydhflx pisze: dzisiaj, 17:24
Zaś co do 137 - o dziwo nie zawieszona, choć z f50 to pasażerów sobie nie zyska. Nikt na to nie będzie czekał, jak w praktycznie każdej relacji jest częstsza alternatywa.
Tak. Wystarczy popatrzeć na Bielańsko-Tyniecki Park Krajobrazowy i stąd zapewne zwiększenie częstotliwości "102". Nie zapominajmy też o tegorocznych wyborach.cynamon pisze: dzisiaj, 18:57 https://ztp.krakow.pl/kmk/komunikaty/2001-2026
Częstotliwość kursowania 102 zależna od pogody?![]()
Tak, wraca. Odsyłam do tego komunikatu:michal49944 pisze: dzisiaj, 17:12
Wygląda na to, że ktoś poszedł po rozum do głowy i LR2 wreszcie wróci.Choć fakt też, że obecnie to dojechać na Przylasek Rusiecki pociągiem nie wchodzi w grę.
Myślę że jest ok. Linie o specjalnym przeznaczeniu, a taką właśnie jest "lotniskowa" 300, mogą na swój sposób być stratne finansowo aby zapełnić komfort i wygodę podróży pasażerów. W okresie wakacyjnym dodatkowe kursy na lotnisko są potrzebne tak czy inaczej, a im częściej linia centrum-lotnisko kursuje w ciągu dnia tym lepszy wizerunek miasta w oczach turystów.
ŁĄCZNA częstotliwość obu linii to f-10 = czyli obie będą jeździły na przemian co 20 minut, dając wypadkowe f-10karol dżonson pisze: dzisiaj, 20:04 Z kolei dla linii 194/494 komunikat jest niejednoznaczny. Czy 194 będzie miało całodzienne f20 zaś 494 będzie szczytówką, czy z kolei obie linie będą miały f20/40 Xd? Trzeba zgadywać.
Bez sensu, to już lepsze było to szczytowe 494. Juz sobie wyobrażam czekanie 40 minut na krowodrzy na 194....suchy pisze: 41 min temu ŁĄCZNA częstotliwość obu linii to f-10 = czyli obie będą jeździły na przemian co 20 minut, dając wypadkowe f-10![]()
A poza szczytem zejdą do f-40, dając łącznie f-20![]()