Strona 2 z 2

Re: Rozkłady wakacyjne 2026

: 22 cze 2026, 17:12
autor: michal49944
[...]LR2 – będą funkcjonowały według zasad przedstawionych w osobnym komunikacie
Wygląda na to, że ktoś poszedł po rozum do głowy i LR2 wreszcie wróci. :D Choć fakt też, że obecnie to dojechać na Przylasek Rusiecki pociągiem nie wchodzi w grę.

Re: Rozkłady wakacyjne 2026

: 22 cze 2026, 17:24
autor: Ydhflx
tiross pisze: dzisiaj, 17:06 Odnośnie do zmian nazw przystanków: Bronowice Wielkie Wschód... no cóż za precyzja :D. Chełmońskiego Osiedle można było zostawić jak był, pętli nadać nazwę Stawowa a obecnemu Stawowa np. Jasnogórska Estakada. Bulwarowa bez ogródków działkowych, ulica jest dość długa chociaż tylko fragmentem jeździ KM, jak dla mnie mogło zostać po staremu, zawsze to lepsze doprecyzowanie. Arka Pana, zmiana raczej marginalna, niepotrzebna bo i tak każdy wiedział o jaką Arkę chodzi. Na plus pozbycie się Os. Pod Fortem na rzecz nazwy Kliny - to powinno być wprowadzone lata temu, chociaż i tak pozostaje niedosyt, przystanek końcowy mógłby się nazywać Kliny-Zacisze, a wcześniejszy o tej samej nazwie Bartla lub Korpala od przecznicy. Pozostałe zmiany nazw raczej kosmetyczne.
Bronowice Wielkie Wschód to dla mnie in plus, bo to pętla. Owszem, mniej precyzyjne, ale teraz takie 501 jadąc przez całe miasto będzie miało na przodzie napisany rejon dokąd jedzie, a nie nazwę jakiejś uliczki osiedlowej. Analogicznie zresztą zmieniono jakiś czas temu w drugą stronę, teraz jedzie na Zalew Nowohucki i od razu wiadomo gdzie to mniej więcej jest; wcześniej jechało na Bulwarową i się mieszkaniec Bronowic zastanawiał czy to gdzieś nad Wisłą czy o co chodzi...

Analogiczny zresztą problem z Os. Pod Fortem. Fortów w Krakowie to jest chyba kilkadziesiąt, więc ta nazwa absolutnie nic nie mówiła.

Inny problem jest ze Swoszowice SKA P+R oraz Mydlniki Wapiennik SKA P+R. Są spore szanse że takie tasiemce będą się wyświetlać w dwóch linijkach, mając w drugiej "SKA P+R". Czyli wyświetlacz kierunkowy pojazdu zamiast będąc częścią SIP to robi w pewnym sensie za reklamę...

Zaś co do 137 - o dziwo nie zawieszona, choć z f50 to pasażerów sobie nie zyska. Nikt na to nie będzie czekał, jak w praktycznie każdej relacji jest częstsza alternatywa.

Re: Rozkłady wakacyjne 2026

: 22 cze 2026, 17:43
autor: Woof
W kwestii tramwajów:
Porownanie_2024_25_26.png
Porownanie_2024_25_26.png (70.49 KiB) Przejrzano 503 razy
  • "8": wzmocnienie poza godzinami szczytu (co 10 minut zamiast co 20)
  • "11": utrzymanie kursowania w soboty względem zeszłego roku, wciąż nie kursuje jednak w święta (tak jak w 2024 roku)
  • "16": utrzymanie kursowania w dni powszednie względem zeszłego roku
  • "20", "50": zwiększenie częstotliwości przez dwa tygodnie do 10 lipca oraz w ostatnim tygodniu wakacji od 24 sierpnia ("20" co 10 minut przez cały dzień, "50" co 5 minut w godzinach szczytu)
  • "49", "75": utrzymanie kursowania w dni powszednie w godzinach szczytu względem obu poprzednich lat
  • "74": częstotliwość co 10 minut w godzinach szczytu to na odcinku Teatr Słowackiego - Wzgórza wzmocnienie względem standardowego rozkładu wakacyjnego "4"
Ogólny bilans wydaje się korzystny w porównaniu do ubiegłych lat.

Re: Rozkłady wakacyjne 2026

: 22 cze 2026, 18:57
autor: cynamon
Szanowni Pasażerowie,

uprzejmie informujemy, że od dnia 27 czerwca 2026 r. (sobota) linie rekreacyjne i sezonowe będą funkcjonować według następującego porządku.

Linie 100, 101 i 102:
w soboty i dni świąteczne będą kursować z częstotliwością zwiększoną do 30 minut w godz. ok. 10:00 – 18:00;
w przypadku prognozowanej niekorzystnej pogody dodatkowe kursy nie będą realizowane i linie będą kursować z częstotliwością co 60 minut.
https://ztp.krakow.pl/kmk/komunikaty/2001-2026

Częstotliwość kursowania 102 zależna od pogody? 🙃

Re: Rozkłady wakacyjne 2026

: 22 cze 2026, 19:09
autor: pjetrek
Ydhflx pisze: dzisiaj, 17:24
Zaś co do 137 - o dziwo nie zawieszona, choć z f50 to pasażerów sobie nie zyska. Nikt na to nie będzie czekał, jak w praktycznie każdej relacji jest częstsza alternatywa.
Według google maps piechotą jest 50 minut od pętli do pętli. 8-)
Co do Klin to aż się prosi Kliny Zacisze, tym bardziej że właściwie Kliny to okolice ulicy Narvik i Judyma. Może poprawią we wrześniu, tak jak zeszłoroczny eksperyment z Kampusem na Ruczaju ;)

Re: Rozkłady wakacyjne 2026

: 22 cze 2026, 19:36
autor: lukaszpdg
cynamon pisze: dzisiaj, 18:57 https://ztp.krakow.pl/kmk/komunikaty/2001-2026

Częstotliwość kursowania 102 zależna od pogody? 🙃
Tak. Wystarczy popatrzeć na Bielańsko-Tyniecki Park Krajobrazowy i stąd zapewne zwiększenie częstotliwości "102". Nie zapominajmy też o tegorocznych wyborach.
michal49944 pisze: dzisiaj, 17:12
Wygląda na to, że ktoś poszedł po rozum do głowy i LR2 wreszcie wróci. :D Choć fakt też, że obecnie to dojechać na Przylasek Rusiecki pociągiem nie wchodzi w grę.
Tak, wraca. Odsyłam do tego komunikatu:
viewtopic.php?p=70440#p70440

Re: Rozkłady wakacyjne 2026

: 22 cze 2026, 19:53
autor: mkm3
Linia 300 co 10 min od 5 do 23? Czy to nie przesada?

Re: Rozkłady wakacyjne 2026

: 22 cze 2026, 19:59
autor: Fortissimo
mkm3 pisze: dzisiaj, 19:53 Linia 300 co 10 min od 5 do 23? Czy to nie przesada?
Myślę że jest ok. Linie o specjalnym przeznaczeniu, a taką właśnie jest "lotniskowa" 300, mogą na swój sposób być stratne finansowo aby zapełnić komfort i wygodę podróży pasażerów. W okresie wakacyjnym dodatkowe kursy na lotnisko są potrzebne tak czy inaczej, a im częściej linia centrum-lotnisko kursuje w ciągu dnia tym lepszy wizerunek miasta w oczach turystów.

Re: Rozkłady wakacyjne 2026

: 22 cze 2026, 20:04
autor: karol dżonson
duży plus za f10 dla ósemki w międzyszczycie. f20 to była katorga dla przesiadających się na r. Matecznego. Plus też za przegubowce na 301 w weekendy.

Z kolei dla linii 194/494 komunikat jest niejednoznaczny. Czy 194 będzie miało całodzienne f20 zaś 494 będzie szczytówką, czy z kolei obie linie będą miały f20/40 Xd? Trzeba zgadywać.

Re: Rozkłady wakacyjne 2026

: 22 cze 2026, 20:51
autor: suchy
karol dżonson pisze: dzisiaj, 20:04 Z kolei dla linii 194/494 komunikat jest niejednoznaczny. Czy 194 będzie miało całodzienne f20 zaś 494 będzie szczytówką, czy z kolei obie linie będą miały f20/40 Xd? Trzeba zgadywać.
ŁĄCZNA częstotliwość obu linii to f-10 = czyli obie będą jeździły na przemian co 20 minut, dając wypadkowe f-10 :D
A poza szczytem zejdą do f-40, dając łącznie f-20 :lol:

Re: Rozkłady wakacyjne 2026

: 22 cze 2026, 21:13
autor: kry5
suchy pisze: 41 min temu ŁĄCZNA częstotliwość obu linii to f-10 = czyli obie będą jeździły na przemian co 20 minut, dając wypadkowe f-10 :D
A poza szczytem zejdą do f-40, dając łącznie f-20 :lol:
Bez sensu, to już lepsze było to szczytowe 494. Juz sobie wyobrażam czekanie 40 minut na krowodrzy na 194....

Re: Rozkłady wakacyjne 2026

: 22 cze 2026, 21:29
autor: krk_kmk
Tyle lat było Osiedle Kurdwanów i nikomu nie przeszkadzało. :x Najwyraźniej komuś w ZTP się nudziło .... Bez sensu zmiana