Wygląda na to, że ktoś poszedł po rozum do głowy i LR2 wreszcie wróci.[...]LR2 – będą funkcjonowały według zasad przedstawionych w osobnym komunikacie
Rozkłady wakacyjne 2026
- michal49944
- Ekspert
- Posty: 1030
- Rejestracja: 15 mar 2024, 17:07
- Lokalizacja: Kraków - Os. Podwawelskie
- Polubił: 508 razy
- Otrzymał polubienie: 305 razy
Re: Rozkłady wakacyjne 2026
-
Ydhflx
- Ekspert
- Posty: 882
- Rejestracja: 14 gru 2022, 22:17
- Polubił: 356 razy
- Otrzymał polubienie: 254 razy
Re: Rozkłady wakacyjne 2026
Bronowice Wielkie Wschód to dla mnie in plus, bo to pętla. Owszem, mniej precyzyjne, ale teraz takie 501 jadąc przez całe miasto będzie miało na przodzie napisany rejon dokąd jedzie, a nie nazwę jakiejś uliczki osiedlowej. Analogicznie zresztą zmieniono jakiś czas temu w drugą stronę, teraz jedzie na Zalew Nowohucki i od razu wiadomo gdzie to mniej więcej jest; wcześniej jechało na Bulwarową i się mieszkaniec Bronowic zastanawiał czy to gdzieś nad Wisłą czy o co chodzi...tiross pisze: dzisiaj, 17:06 Odnośnie do zmian nazw przystanków: Bronowice Wielkie Wschód... no cóż za precyzja. Chełmońskiego Osiedle można było zostawić jak był, pętli nadać nazwę Stawowa a obecnemu Stawowa np. Jasnogórska Estakada. Bulwarowa bez ogródków działkowych, ulica jest dość długa chociaż tylko fragmentem jeździ KM, jak dla mnie mogło zostać po staremu, zawsze to lepsze doprecyzowanie. Arka Pana, zmiana raczej marginalna, niepotrzebna bo i tak każdy wiedział o jaką Arkę chodzi. Na plus pozbycie się Os. Pod Fortem na rzecz nazwy Kliny - to powinno być wprowadzone lata temu, chociaż i tak pozostaje niedosyt, przystanek końcowy mógłby się nazywać Kliny-Zacisze, a wcześniejszy o tej samej nazwie Bartla lub Korpala od przecznicy. Pozostałe zmiany nazw raczej kosmetyczne.
Analogiczny zresztą problem z Os. Pod Fortem. Fortów w Krakowie to jest chyba kilkadziesiąt, więc ta nazwa absolutnie nic nie mówiła.
Inny problem jest ze Swoszowice SKA P+R oraz Mydlniki Wapiennik SKA P+R. Są spore szanse że takie tasiemce będą się wyświetlać w dwóch linijkach, mając w drugiej "SKA P+R". Czyli wyświetlacz kierunkowy pojazdu zamiast będąc częścią SIP to robi w pewnym sensie za reklamę...
Zaś co do 137 - o dziwo nie zawieszona, choć z f50 to pasażerów sobie nie zyska. Nikt na to nie będzie czekał, jak w praktycznie każdej relacji jest częstsza alternatywa.
-
Woof
- Miłośnik
- Posty: 64
- Rejestracja: 19 lut 2020, 18:50
- Polubił: 104 razy
- Otrzymał polubienie: 22 razy
Re: Rozkłady wakacyjne 2026
W kwestii tramwajów:
- "8": wzmocnienie poza godzinami szczytu (co 10 minut zamiast co 20)
- "11": utrzymanie kursowania w soboty względem zeszłego roku, wciąż nie kursuje jednak w święta (tak jak w 2024 roku)
- "16": utrzymanie kursowania w dni powszednie względem zeszłego roku
- "20", "50": zwiększenie częstotliwości przez dwa tygodnie do 10 lipca oraz w ostatnim tygodniu wakacji od 24 sierpnia ("20" co 10 minut przez cały dzień, "50" co 5 minut w godzinach szczytu)
- "49", "75": utrzymanie kursowania w dni powszednie w godzinach szczytu względem obu poprzednich lat
- "74": częstotliwość co 10 minut w godzinach szczytu to na odcinku Teatr Słowackiego - Wzgórza wzmocnienie względem standardowego rozkładu wakacyjnego "4"
-
cynamon
- Znawca
- Posty: 166
- Rejestracja: 31 lip 2023, 23:57
- Polubił: 36 razy
- Otrzymał polubienie: 23 razy
Re: Rozkłady wakacyjne 2026
https://ztp.krakow.pl/kmk/komunikaty/2001-2026Szanowni Pasażerowie,
uprzejmie informujemy, że od dnia 27 czerwca 2026 r. (sobota) linie rekreacyjne i sezonowe będą funkcjonować według następującego porządku.
Linie 100, 101 i 102:
w soboty i dni świąteczne będą kursować z częstotliwością zwiększoną do 30 minut w godz. ok. 10:00 – 18:00;
w przypadku prognozowanej niekorzystnej pogody dodatkowe kursy nie będą realizowane i linie będą kursować z częstotliwością co 60 minut.
Częstotliwość kursowania 102 zależna od pogody?
-
pjetrek
- Ekspert
- Posty: 861
- Rejestracja: 22 gru 2020, 17:31
- Polubił: 32 razy
- Otrzymał polubienie: 96 razy
Re: Rozkłady wakacyjne 2026
Według google maps piechotą jest 50 minut od pętli do pętli.Ydhflx pisze: dzisiaj, 17:24
Zaś co do 137 - o dziwo nie zawieszona, choć z f50 to pasażerów sobie nie zyska. Nikt na to nie będzie czekał, jak w praktycznie każdej relacji jest częstsza alternatywa.
Co do Klin to aż się prosi Kliny Zacisze, tym bardziej że właściwie Kliny to okolice ulicy Narvik i Judyma. Może poprawią we wrześniu, tak jak zeszłoroczny eksperyment z Kampusem na Ruczaju
-
lukaszpdg
- Pomiarowiec
- Posty: 934
- Rejestracja: 18 lut 2020, 0:07
- Lokalizacja: Kraków
- Polubił: 8 razy
- Otrzymał polubienie: 16 razy
Re: Rozkłady wakacyjne 2026
Tak. Wystarczy popatrzeć na Bielańsko-Tyniecki Park Krajobrazowy i stąd zapewne zwiększenie częstotliwości "102". Nie zapominajmy też o tegorocznych wyborach.cynamon pisze: dzisiaj, 18:57 https://ztp.krakow.pl/kmk/komunikaty/2001-2026
Częstotliwość kursowania 102 zależna od pogody?![]()
Tak, wraca. Odsyłam do tego komunikatu:michal49944 pisze: dzisiaj, 17:12
Wygląda na to, że ktoś poszedł po rozum do głowy i LR2 wreszcie wróci.Choć fakt też, że obecnie to dojechać na Przylasek Rusiecki pociągiem nie wchodzi w grę.
viewtopic.php?p=70440#p70440
-
Fortissimo
- Pasażer
- Posty: 26
- Rejestracja: 25 mar 2026, 22:43
- Polubił: 9 razy
- Otrzymał polubienie: 17 razy
Re: Rozkłady wakacyjne 2026
Myślę że jest ok. Linie o specjalnym przeznaczeniu, a taką właśnie jest "lotniskowa" 300, mogą na swój sposób być stratne finansowo aby zapełnić komfort i wygodę podróży pasażerów. W okresie wakacyjnym dodatkowe kursy na lotnisko są potrzebne tak czy inaczej, a im częściej linia centrum-lotnisko kursuje w ciągu dnia tym lepszy wizerunek miasta w oczach turystów.
- karol dżonson
- Znawca
- Posty: 143
- Rejestracja: 24 wrz 2025, 17:33
- Polubił: 196 razy
- Otrzymał polubienie: 183 razy
Re: Rozkłady wakacyjne 2026
duży plus za f10 dla ósemki w międzyszczycie. f20 to była katorga dla przesiadających się na r. Matecznego. Plus też za przegubowce na 301 w weekendy.
Z kolei dla linii 194/494 komunikat jest niejednoznaczny. Czy 194 będzie miało całodzienne f20 zaś 494 będzie szczytówką, czy z kolei obie linie będą miały f20/40 Xd? Trzeba zgadywać.
Z kolei dla linii 194/494 komunikat jest niejednoznaczny. Czy 194 będzie miało całodzienne f20 zaś 494 będzie szczytówką, czy z kolei obie linie będą miały f20/40 Xd? Trzeba zgadywać.
-
suchy
- Ekspert
- Posty: 1412
- Rejestracja: 27 gru 2021, 17:16
- Polubił: 31 razy
- Otrzymał polubienie: 124 razy
Re: Rozkłady wakacyjne 2026
ŁĄCZNA częstotliwość obu linii to f-10 = czyli obie będą jeździły na przemian co 20 minut, dając wypadkowe f-10karol dżonson pisze: dzisiaj, 20:04 Z kolei dla linii 194/494 komunikat jest niejednoznaczny. Czy 194 będzie miało całodzienne f20 zaś 494 będzie szczytówką, czy z kolei obie linie będą miały f20/40 Xd? Trzeba zgadywać.
A poza szczytem zejdą do f-40, dając łącznie f-20
Re: Rozkłady wakacyjne 2026
Bez sensu, to już lepsze było to szczytowe 494. Juz sobie wyobrażam czekanie 40 minut na krowodrzy na 194....suchy pisze: 37 min temu ŁĄCZNA częstotliwość obu linii to f-10 = czyli obie będą jeździły na przemian co 20 minut, dając wypadkowe f-10![]()
A poza szczytem zejdą do f-40, dając łącznie f-20![]()
Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: gadolin, krawiec, pasazer_mobilisu_bez_klimatyzacji, Semrush [Bot], Tancin i 13 gości
