Bodzów, Kostrze, Tyniec
- Kaszmir
- Administrator
- Posty: 7595
- Rejestracja: 30 sty 2020, 21:20
- Lokalizacja: Kraków
- Polubił: 271 razy
- Otrzymał polubienie: 653 razy
- Kontakt:
Re: Bodzów, Kostrze, Tyniec
Skoro "496" zastępuje teraz "203" na odcinku Kostrze OSP - Winnicka - Czerwone Maki, to powinno mu się dołożyć brakujące kursy, przynajmniej w niedziele bo obecnie pierwszy jest dopiero po godz. 9. Czyli jeśli ktoś dojeżdża rano z Winnickiej (np. do pracy) to stracił w ogóle możliwość dojazdu km.
-
AdRes89
- Pasażer
- Posty: 36
- Rejestracja: 22 lut 2026, 20:04
- Polubił: 6 razy
- Otrzymał polubienie: 33 razy
Re: Bodzów, Kostrze, Tyniec
A ja się zgadzam że przeguby na "112" to jest ich marnowanie. Już lepiej żeby się zamieniły solówkami ze "189". A jak naprawdę nie mają gdzie jeździć, to chyba robota dla MPK żeby przenieść jakieś brygady z PB albo PW
W godzinach szczytu "162" też potrafi być nabite, i co z tego?
Może ten remont Tynieckiej będzie jakimś pretekstem żeby po powrocie na stałe trasy trochę to wszystko zmodyfikować.
Może ten remont Tynieckiej będzie jakimś pretekstem żeby po powrocie na stałe trasy trochę to wszystko zmodyfikować.
- karol dżonson
- Znawca
- Posty: 146
- Rejestracja: 24 wrz 2025, 17:33
- Polubił: 204 razy
- Otrzymał polubienie: 184 razy
Re: Bodzów, Kostrze, Tyniec
Co do przegubów na 112, nie wiem jak jest obecnie ale jeździłem tą linią codziennie w latach 2015-2022 i moje odczucie jest takie, że o ile w szczycie popołudniowym solówki być może dałyby radę (byłoby ciasno ale nie bardziej niż w niejednej linii aglomeracyjnej), o tyle w szczycie porannym są one absolutnie konieczne. Na odcinku od Pychowic do Rynku Dębnickiego kursy w okolicach 7 rano były bardzo ciasne pomimo przegubów i pomimo f20 w szczycie (f10 wliczając 162), gdyby więc zamienić wozy na krótkie to wówczas byłyby one niezabieralne. A alternatyw w okolicy nie ma żadnych.
Edit: z tego co czytam to moje obserwacje zdają się być zbieżne z obserwacjami innych użytkowników. Zwłaszcza w weekendy przeguby moim zdaniem nie są koniecznością (tylko niech ZTP da w końcu f40 na 162, grrrrrrrrrrrr)
Edit: z tego co czytam to moje obserwacje zdają się być zbieżne z obserwacjami innych użytkowników. Zwłaszcza w weekendy przeguby moim zdaniem nie są koniecznością (tylko niech ZTP da w końcu f40 na 162, grrrrrrrrrrrr)
-
MichalTyniec
- Ekspert
- Posty: 820
- Rejestracja: 22 sie 2020, 15:20
- Polubił: 7 razy
- Otrzymał polubienie: 13 razy
Re: Bodzów, Kostrze, Tyniec
Od lat 2000 zawsze był problem z przepełnieniem w weekendy wakacyjne do Tyńca,od mniej więcej 2016 wziolem się za to osobiście bo już miałem dość tego co się dzieje,udało się to załatwić w maju 2017 początkowo w weekendy wakacyjne a od 2020 na stałe we wszystkie choć nie prosiłem się o to.Ruch weekendowy nawet przy ładnej pogodzie nie oznacza że będą zawsze dzikie tłumy,ciekawe ile z szanownych użytkowników na forum tu było kiedyś?bo podejrzewam że nie za często a sami znawcy do okoła,ostatnio chyba każdy czytał raport ile pasażerów ubyło z komunikacji miejskiej na przestrzeni ostatnich lat i tyczy się to całego miasta a nie "112"i tak samo można się czepiać wielu miejsc gdzie ruch spadł,co do f40 na "162"mija się to z celem bo tam to już całkiem jest pustak i chyba gdyby było inaczej to by jeździła w trakcie że "112"prawda?a od x lat jeździ jak jeździ więc chyba o czymś to świadczy,dlaczego "112"jeździ w przegubach a nie "162"?a z prostej przyczyny bo od Podgorek do Kostrza OSP wozi osoby co można liczyć na palcach ręki a z Tyńca parokrotnie więcej i na tym kończe tematkarol dżonson pisze: dzisiaj, 2:08 Co do przegubów na 112, nie wiem jak jest obecnie ale jeździłem tą linią codziennie w latach 2015-2022 i moje odczucie jest takie, że o ile w szczycie popołudniowym solówki być może dałyby radę (byłoby ciasno ale nie bardziej niż w niejednej linii aglomeracyjnej), o tyle w szczycie porannym są one absolutnie konieczne. Na odcinku od Pychowic do Rynku Dębnickiego kursy w okolicach 7 rano były bardzo ciasne pomimo przegubów i pomimo f20 w szczycie (f10 wliczając 162), gdyby więc zamienić wozy na krótkie to wówczas byłyby one niezabieralne. A alternatyw w okolicy nie ma żadnych.
Edit: z tego co czytam to moje obserwacje zdają się być zbieżne z obserwacjami innych użytkowników. Zwłaszcza w weekendy przeguby moim zdaniem nie są koniecznością (tylko niech ZTP da w końcu f40 na 162, grrrrrrrrrrrr)
- karol dżonson
- Znawca
- Posty: 146
- Rejestracja: 24 wrz 2025, 17:33
- Polubił: 204 razy
- Otrzymał polubienie: 184 razy
Re: Bodzów, Kostrze, Tyniec
Chodziło mi tu przede wszystkim o ich wspólny odcinek Podwawelskie-Dębniki-Robotnicze-Pychowice-Kostrze Szkoła, gdzie w weekendy od wielu lat jest połowiczny takt 20/40. Sprawia on, że siłą rzeczy co drugi kurs 112 po prostu musi być bardziej zapełniony, jak na 70% trasy jest podwójnie obciążony to trudno aby było inaczej. Jeśli f40 na Podgórkach Tynieckich to zbyt wiele, to dodatkowe kursy można po prostu skrócić do jednej z pętli w Kostrzu.MichalTyniec pisze: dzisiaj, 15:33 co do f40 na "162"mija się to z celem bo tam to już całkiem jest pustak i chyba gdyby było inaczej to by jeździła w trakcie że "112"prawda?a od x lat jeździ jak jeździ więc chyba o czymś to świadczy,dlaczego "112"jeździ w przegubach a nie "162"?a z prostej przyczyny bo od Podgorek do Kostrza OSP wozi osoby co można liczyć na palcach ręki a z Tyńca parokrotnie więcej i na tym kończe temat
-
MichalTyniec
- Ekspert
- Posty: 820
- Rejestracja: 22 sie 2020, 15:20
- Polubił: 7 razy
- Otrzymał polubienie: 13 razy
Re: Bodzów, Kostrze, Tyniec
Wszystko rozumiemkarol dżonson pisze: dzisiaj, 16:07 Chodziło mi tu przede wszystkim o ich wspólny odcinek Podwawelskie-Dębniki-Robotnicze-Pychowice-Kostrze Szkoła, gdzie w weekendy od wielu lat jest połowiczny takt 20/40. Sprawia on, że siłą rzeczy co drugi kurs 112 po prostu musi być bardziej zapełniony, jak na 70% trasy jest podwójnie obciążony to trudno aby było inaczej. Jeśli f40 na Podgórkach Tynieckich to zbyt wiele, to dodatkowe kursy można po prostu skrócić do jednej z pętli w Kostrzu.
Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 0 gości
